biuro tłumaczeń specjalistycznych
Usługi

Nowoczesne biuro tłumaczeń specjalistycznych

Każde nowoczesne biuro tłumaczeń specjalistycznych powinno starać się dostarczać usługi profesjonalne, terminowe i – w miarę możliwości – kompleksowe.

Profesjonalne biuro tłumaczeń

Celem kompleksowej obsługi translatorskiej większe firmy często zwracają się po pomoc do wyspecjalizowanych biur tłumaczeń. W profesjonalnym biurze tłumaczeń specjalistycznych pracownicy tych firm mogą zamówić tłumaczenia tekstów specjalistycznych, w tym także tekstów technicznych, takich jak instrukcje obsługi urządzeń elektronicznych i mechanicznych, patenty, projekty racjonalizatorskie i in. Zamówić mogą tłumaczenia tego samego tekstu na wiele języków obcych jednocześnie wraz z korektą native speakerów (proofreadingiem) oraz obróbką grafiki (DTP) przesłanych materiałów, np. katalogów produktów.

biuro tłumaczeń
biuro tłumaczeń

Kompleksowość usług biura tłumaczeń specjalistycznych

Best Text

Kompleksowość usług translatorskich oferowanych przez biuro tłumaczeń można podsumować w kilku podpunktach:

  • ofercie szerokiej gamy obsługiwanych języków obcych (również par językowych j. obcy – inny j. obcy),
  • dostarczaniu tłumaczenia w pakiecie wraz z korektą native speakera (double check),
  • usłudze lokalizacji tekstu, czyli przystosowania go do panujących w danym kraju uwarunkowań kulturowych,
  • ofercie usług grafiki komputerowej (DTP), polegającej na możliwości graficznego odwzorowania dokumentu przeznaczonego do tłumaczenia,
  • zapewnianiu różnych typów tłumaczeń, w tym tłumaczeń przysięgłych pisemnych i ustnych,
  • możliwości zamawiania tłumaczeń w programach CAT celem uspójnienia terminologii zarówno w obrębie pojedynczego tekstu, pakietu plików, jak i względem wcześniej wykonywanych przekładów, także w innych firmach tłumaczeniowych (dzięki pamięci tłumaczeniowej dostarczanej w pliku Translation Memory dla aplikacji takich jak np. Trados, Wordfast czy MemoQ).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *