Para Todos [2011]

Christina Aguilera jest posiadaczką niezaprzeczalnej urody, którą od czasu do czasu stara się przyćmić dziwnym, ekstremalnym wyglądem, innym zaś razem próbuje  ją nadmiernie wyeksponować. Wokalistka jest dumna ze swoich latynoskich korzeni, niestrudzona wciąż stara się rozwijać swoją karierę jako piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. I wciąż jej mało.

W wieku 13 lat zaczęła swoją przygodę w świecie rozrywki występując w Klubie Myszki Mickey obok Britney Spears i Justina Timberlake’a, którzy podobnie jak ona stali się światowymi gwiazdami. Po dwóch latach w programie postanowiła skoncentrować się na swojej karierze wokalnej. Głośno zrobiło się o niej już w 1998 roku, kiedy to została wybrana spośród wielu innych kandydatów do wykonania piosenki „Reflection” promującej film „Mulan”. Po tym sukcesie piosenkarka podpisała kontrakt z wytwórnią RCA na nagranie swojego pierwszego solowego albumu.

Swój debiutancki krążek, na którym znalazł się jej pierwszy singiel „Genie in a Bottle”, który natychmiast nadał jej status gwiazdy i zaprowadził na 1 miejsce listy Billboard, wydała 24 sierpnia 1999 roku. Album zawierał również takie utwory jak „What a Girl Wants”, „I Turn to You”, i „Come On Over Baby”. Płyta znalazła się na szczycie listy Billboard jednocześnie z promującym ją singlem a Christina stała się drugą piosenkarką, której udało się osiągnąć taki sukces,  zaraz po Britney Spears.  Swój triumf świętowała w 2000 roku, kiedy to zdobyła nagrodę Grammy dla najlepszego nowego artysty konkurując z takimi gwiazdami jak Britney Spears, Kid Rock i inni.

Po sukcesie pierwszego albumu, Aguilera nie miała zamiaru spocząć ani na chwilę. Poczynając od trasy koncertowej i podkreślenia dumy ze swych swoich latynoskich korzeni poprzez wydanie hiszpańskojęzycznego albumu „Mi Reflejo” we wrześniu 2000 roku, który nieco zdystansował ją od rywali. „Mi Reflejo”, sprzedając się w niemal 5 milionach kopii stał się jednym z najlepiej sprzedających się hiszpańskojęzycznych albumów. Dzięki temu albumowi, artystka zdobyła swoją pierwszą w karierze latynoską nagrodę Grammy.

W momencie gdy postanowiła kontynuować swoją karierę wydała album „Stripped” zawierający takie hity jak „Beautiful”, „Fighter” i „The Voice Within”. Stał się on najlepiej sprzedającym się albumem na świecie w 2003 roku.

Po krótkiej przerwie Aguilera wróciła w 2006 roku z albumem „Back To Basics’ na którym eksperymentowała z muzyką lat 20,30 i 40 mieszając swoje ulubione gatunki jazz i blues. Na krążku znalazły się takie hity jak „Candyman” i „Ain’t No Other Man”,  za którą zdobyła  nagrodę Grammy dla najlepszej artystki pop.

Po wydaniu albumu piosenkarka ogłosiła że spodziewa się swojego pierwszego dziecka, Maxa.

W 2010 roku powróciła z nową płytą, debiutanckim filmem, i gwiazdą na Walk of Fame. W listopadzie 2010 roku jej film „Burlesque” w którym występuje obok Cher zarobił ponad 80 mln $ na całym świecie. Ten rok był pełen sukcesów ale również i trudnych momentów. W październiku 2010 postanowiła rozwieść się z ojcem swojego dziecka, Jordanem Bratmanem.

Piosenkarka liczy, że rok 2011będzie mogła zaliczyć do pozytywnych. Zasiądzie jako jedna z 4 jurorów w najnowszym programie „The Voice”, który pojawi się już 26 kwietnia na antenie NBC i będzie świadkiem narodzin nowej gwiazdy.

 

Spotkaliśmy się z piosenkarką by podyskutować o jej życiu, nowym programie telewizyjnym, muzyce i marzeniach. Charyzmatyczna Christina Aguilera wydaje się być miła i bardziej otwarta niż kiedykolwiek.

Dlaczego zgodziłaś się wziąć udział w „The Voice”?
Ten projekt istnieje dokładnie po to, co oznacza w istocie jego nazwa. Koncepcja show nie jest negatywna, zamiast tego pokazuje pozytywne cechy i [daje możliwość] oglądania czystych talentów opartych jedynie na wokalu!
Kogo szukasz jako juror w „The Voice”?
Tego szczególnego głosu, który niespodziewanie mnie poruszy. Wywoła instynktowną reakcję. Niezaprzeczalnego talentu.
Czy w trakcie przesłuchania ktoś wykonywał Twoje utwory?
To bardzo satysfakcjonujące uczucie usłyszeć jak ktoś śpiewa moje piosenki. Ale trudno jest wówczas oceniać [uczestnika], bo jesteś przyzwyczajony do tego jak według Ciebie powinien zostać wykonany kawałek. [Zdecydowanie] trudniej jest oceniać uczestnika, gdy wykonuje Twój utwór niż gdy śpiewa piosenkę kogoś innego.
Koncepcją „The Voice” jest czuwanie mentorów [trenerów] nad talentami. Kto był Twoim wzorem?
Whitney Houston i Etta James to tylko kilka z [moich wzorów].
Czy poza obiektywem [kamery] wydarzyło się wśród sędziów coś zabawnego, czym mogłabyś się z nami podzielić?
Wiele rzeczy! Ale nikogo nie chcę wymieniać. To niegrzeczni chłopcy, którzy muszą być w formie. Świetnie się [razem] bawimy.
Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie z okresu albumu Mi Reflejo?
To był pierwszy raz, gdy zaczynałam swoją karierę, kiedy to byłam słuchana przez moich latynoskich fanów w ich własnym języku, który niesamowicie kocham.
Wspomniałaś swego czasu, że chcesz nagrać kolejny hiszpańskojęzyczny album… Czy to możliwe? A może nagrasz kilka hiszpańskich utworów na swój album w języku angielskim…
Tak, tak i [jeszcze raz] tak! Język hiszpański zawsze był w jakimś stopniu częścią mojej muzyki i wciąż mam zamiar nagrać kolejną hiszpańskojęzyczną płytę.
Co najbardziej lubisz w swoich latynoskich korzeniach? Co podziwiasz w tej kulturze?
Uwielbiam pasję, ogień oraz głęboką miłość i dumę, które macie dla swojej kultury. Język hiszpański jest piękny.
Ostatnio byłaś w Brazylii. Jakie są Twoje wrażenia?
Niewiarygodne. Powitanie było ogromne! Kiedy dotarłam na lotnisko zostałam powitana przez tysiące moich fanów.
Masz w planach odwiedzenie innych krajów Ameryki Południowej?
Wszystkich! Moi [latynoamerykańscy] fani są niesamowici!
Jakie są Twoje wspomnienia z Ameryki Południowej?
Otrzymuję tam [zawsze] niesamowitą dawkę energii. Czasami koncerty z tego względu mogą stać się trochę niebezpieczne ponieważ fani są tak zachwyceni, że przestają się kontrolować i dosłownie napierają na barierki oddzielające scenę od widowni.
Jakiej muzyki teraz słuchasz?
Muzykę Lauryn Hill i Niny Simone, która mnie inspiruje.
Czy czytasz już scenariusze do ewentualnego występu w kolejnej produkcji filmowej?
Od czasu do czasu. Chciałabym wystąpić w kolejnym filmie ale na razie koncentruję się na moim show, zespole i muzyce.
Porozmawiajmy teraz o Twoim kolejnym albumie. Czy jesteś w trakcie nagrywania bądź pisania materiału na kolejny krążek? W jakim kierunku tym razem podąży Twoja kreatywność?
Tak, cały czas jestem w trakcie nagrywania muzyki i pisania tekstów. Po zeszłorocznych wydarzeniach, bardzo się rozwinęłam i zyskałam mnóstwo siły. Chcę podzielić się [tymi wydarzeniami] poprzez głęboką i szczerą muzykę.
Ostatnie cztery płyty nagrałaś w języku angielskim, z których każda w ostatnim dziesięcioleciu przyniosła [Ci] hity. Jak to jest gdy tak wiele się osiąga i co motywuje Cię do dalszego tworzenia muzyki?
Muzyka jest moją pasją i miłością. Jest powodem dla którego istnieję i dlatego znajduje swoje miejsce na świecie.
Moimi faworytami są The Voice Within i You Lost Me. Która piosenka jest dla Ciebie najbardziej osobista?
The Voice Within była utworem, który powstał gdy w końcu byłam gotowa pod koniec dnia wyrazić swoje myśli i uczucia. Bardzo wcześnie w moim życiu musiałam nauczyć się liczyć tylko na siebie, więc zawsze [wtedy] znajdowałam prawdę w głębi siebie.
Chcesz nagrać z kimś duet?
Mam listę, która ewoluuje i się powiększa. Ostatnio jestem wdzięczna za możliwość współpracy z Jennifer Hudson. Ona jest świetna i ma super głos.
Jaki jest Twój ulubiony film albo książka?
Sound of Music, który przypomina mi moje dzieciństwo. Poza tym moją ulubioną książką z którą dorastałam jest „Alicja w Krainie Czarów”.
Masz jakieś cele, które chciałabyś wciąż osiągnąć?
Chcę osiągnąć więcej niż oczekuję, więc lista moich celów jest nieskończona ale [obecnie] jestem zbyt skupiona nad tym co się dzieje tu i teraz, i staram się żyć spontanicznie. Jeżeli miałabym umieścić jeden cel razem to była by to nauka gotowania, dalsze doskonalenie hiszpańskiego, nagranie albumu w tym języku. A może również nauczenie się prowadzenia samochodu – możesz uwierzyć, że wciąż tego nie potrafię?
Napiszesz pewnego dnia swoją autobiografię?
Być może, tak, przyczyną [do jej powstania] musiałaby być motywacja.
Jaki był najlepszy moment Twojej sławy? I jaki najgorszy?
Najlepsze momenty są kiedy jestem w trasie [koncertowej]. Czuję wtedy, że naprawdę mogę skontaktować się z moimi fanami. Najgorszy byłby gdybym straciła swoją wolność.
W jaki sposób zachowujesz równowagę przy tak wielu projektach w czasie gdy wychowujesz syna?
Każdy człowiek musi znaleźć w swoim życiu równowagę, która jest dla niego najlepsza.
Jaką dałabyś radę osobom, które teraz zaczynają swoją przygodę z przemysłem muzycznym i światem rozrywki?
Bądźcie przygotowani na ciężką pracę. Ale jeżeli czujesz pasję i nie widzisz siebie robiącego coś innego to wszystko jest możliwe. Otaczaj się ludźmi, którzy Cię wspierają, autentycznymi, szczerymi osobami i staraj się znaleźć swój wewnętrzny głos.
Britney Spears niedawno powiedziała, że uwielbia Twój utwór WooHoo. Masz jakąś ulubioną piosenkę z jej repertuaru?
Pamiętam jej fantastyczną pracę z Moby’m [nad Breathe On Me]. I jej pierwszy singiel, Baby One More Time, był fantastyczny. Genialna piosenka pop.
Masz swoje codzienne rytuały?
[Moim rytułałem jest] umycie twarzy i wklepanie balsamu tuż przed pójściem spać. Ważne jest dla mnie mieć zdrową skórę.
Gdzie widzisz siebie za pięć lat?
Trudno powiedzieć. Wciąż robiąc to co robię. Chcę zrobić coś wielkiego i lepszego niż kiedykolwiek wcześniej. Myślę, że z wiekiem staję się lepsza. Nigdy nie przestanę robić to, co kocham i chcę znaleźć nowe ścieżki które mogłabym zbadać dla mojej twórczości.
Ostatnie pytanie, masz jakąś wiadomość dla swoich fanów?
Przede wszystkim chcę im podziękować za bycie przy mnie przez całą moją karierę i wiele jeszcze się w niej wydarzy, więc czekajcie.

 

Tłumaczenie: IrracjonalistkaDodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.