Menadżer – osoba odpowiedzialna za prowadzenie kariery zawodowej artysty w branży rozrywkowej. Odpowiada ona za codzienne zajmowanie się sprawami biznesowymi swojego podopiecznego, doradzanie mu w podejmowaniu decyzji mających wpływ na jego karierę.

Do głównych zadań menadżera zalicza się:

• pomoc w podejmowaniu decyzji związanych z karierą muzyka
• ustalanie szczegółów promocji w tym występów i tras koncertowych
• negocjowanie umów biznesowych dotyczących np. wystąpienia artysty w reklamie
• negocjowanie stawek za występy czy udział artysty w projekcie poza muzycznym
• podejmowanie działań w celu podpisania kontraktu płytowego

Zadania menadżera są rozległe. Mogą one łączyć się z funkcjami wykonywanymi przez osobistych asystentów gwiazdy czy rzecznika prasowego.

Oficjalni menadżerowie Aguilery


Do tej pory rolę menadżera Christiny Aguilery oficjalnie pełniły dwie osoby: Steve Kurtz i Irving Azoff. Kurtz zajmował się sprawami piosenkarki w latach 1997-2000 i odpowiedzialny jest za podpisanie przez Aguilerę jej pierwszego kontraktu płytowego z wytwórnią RCA. Azoff pełni swoją funkcję od roku 2000 po dzień dzisiejszy.

Kliknij w obrazek aby przeczytać informacje na temat menadżera.

Samozwańczy menadżer piosenkarki


Zanim jeszcze na drodze Christiny Aguilery stanął Steve Kurtz artystka związana była ponoć umową z kobietą, Ruth Inniss, która miała oficjalnie reprezentować młodą Aguilerę w przyszłej karierze muzycznej. Informacja ta nigdy nie została potwierdzona przez samą gwiazdę, jej matkę (która miała zawrzeć w imieniu Christiny umowę) ani Kurtza. Sprawa samozwańczej menadżerki koniec końców znalazła swój finał w sądzie.

Kliknij w obrazek aby przeczytać informacje na temat menadżera.