Justified & Stripped Tour to podwójna trasa koncertowa Christiny Aguilery i Justina Timberlake’a po Stanach Zjednoczony. To samo tourne Christina, już samodzielnie, rozszerzyła na cały świat pod nazwą Stripped World Tour. Razem, trasy trwały od 4 czerwca do 17 grudnia 2003 roku i promowały drugi studyjny album artystki „Stripped”. Aguilera dała łącznie 82 koncerty, 46 w ramach trasy po Ameryce północnej i 39 podczas światowego tourne. Piosenkarka w swoim show wykonywała piosenki w większości pochodzące z nowego krążka, jednak zaprezentowała też między innymi rockową wersję przeboju „Genie In A Bottle” i akustyczną aranżację utworu „Come On Over”. Trasa zaowocowała również brawurowym coverem piosenki Etty James pod tytułem „At Last”, oraz innym coverem „I Prefer You”. Jednak ta druga kompozycja wykonywana była tylko podczas amerykańskiej części trasy. Londyński koncert został zarejestrowany na drugim koncertowym DVD artystki „Stripped LiveiIn the U.K.”. Niestety, ku niezadowoleniu fanów, z wydawnictwa została usunięta piosenka „Make Over”, która oryginalnie miała miejsce po „Can’t Hold Us Down”. Powodem tego zabiegu były oskarżenia o zbyt dużo podobieństwo piosenki do kompozycji zespołu Sugababes, plagiatu jedna nigdy nie udowodniono.

Setlist

1. Video Introduction: Stripped Intro
2. „Dirrty”
3. „Get Mine, Get Yours”
4. „The Voice Within”
5. „Genie in a Bottle”
6. „Can’t Hold Us Down”
7. „Make Over”*
8. Dancers Interlude – Latin Dance
9. Medley: „Contigo en La Distancia”/”Falsas Esperanzas”
10. „Infatuation”
11. „Come on Over Baby (All I Want Is You)
12. „Cruz” (international dates only)
13. Video Interlude: Loving Me 4 Me
14. „Impossible”
15. „At Last”
16. „I Prefer You”**
17. „Lady Marmalade”
18. Dancers Interlude
19 cialisfromuk.com. „Walk Away”
20. „Fighter”
21. Video Interlude: Stripped, Pt. 2
22. „What a Girl Wants”
23. „Beautiful” (Encore)

* nie umieszczona na DVD,
* tylko amerykańska część trasy.

KOSTIUMY

Stroje, które podczas show Christina zmieniała 13 razy, zaprojektowała ciesząca się wielkim uznaniem w świecie mody, Donatella Versace. Projektantka stworzyła seksowne, drapieżne kreacje idealnie pasujące do ówczesnego wizerunku Aguilery. Piosenkarka na początku pojawia się w obcisłym stroju z czarnej skóry ozdobionym krwistoczerwonymi, odblaskowymi paskami. Podczas piosenki „Infatuation” również emanuje seksapilem w krótkich shortach i gorsecie z koronkowymi elementami. Widzimy ją także w wydaniu klasycznym, kiedy śpiewa „At Last” ubrana w prostą, czerwoną sukienkę za kolana. Wykorzystała również pomysły z teledysków, występując w słynnych spodniach z teledysku do „Dirrty” oraz różowym, sportowym stroju z teledysku do „Can’t Hold Us Down”


ZESPÓŁ

Ethan Farmer – Gitara basowa, Ray Yslas – Bebny, Brian Frasier – Perkusja, Michael Herring – Gitara, Robert Lewis – Instrumenty klawiszowe

CHÓRKI

Charlean Hines, Tracy Nelson, Brandon Rogers

TANCERZE

Monique Slaughter, Tiana Brown, Telisha Shaw, Erin Hernandez
Paul Kirkland, Leo Moctezuma, Gilbert Saldivar, Marcel Wilson, Billy Cole, Luke Bannister

dział dla XTINA.PL przygotował Marcin.