Back To Basics Tour to światowa trasa promująca trzeci studyjny album piosenkarki „Back to Basics”. Przedsięwzięcie było największym, najdłuższym i najbardziej dochodowym w karierze artystki. Od 17 listopada 2006 roku do 27 lipca 2007 zagrała 80 koncertów w obrębię 4 kontynentów: Ameryki Północnej, Europy, Azji i Australii. Trasa posiadała aż 4 sceny, co umożliwiło artystce występy w bardzo małych odstępach czasu. Podczas tourne po Australii piosenkarka była w ciąży, dlatego wraz z nią podróżował lekarz, który przed każdym występem upewniał się, że nic nie grozi dziecku ani matce. Jednak podczas jednego z ostatnich koncertów, artystka zasłabła, co zmusiło ją do skrócenia show i odwołania dwóch następnych, zarazem ostatnich występów. Piosenkarka wydała również DVD z trasy pod tytułem Back to Basics: Live and Down Under, które jest zapisem koncertów z 17 i 18 lipca 2007 roku w Adelajdzie. W tym czasie była w 3. miesiącu ciąży. Całe show podzielone było na 4 akty. Christina w większości śpiewała piosenki z nowej płyty, nie zabrakło jednak starych przebojów jak i nowych aranżacji piosenek „Come On Over” i „What a Girl Wants”.

Setlist

1920’s Flapper

1. Video Introduction: Intro / Back to Basics
2. Ain’t No Other Man
3. Back in the Day
4. Understand
5. Come On Over (All I Want Is You) (Jazz Version)
6. Slow Down Baby
7. Still Dirrty / Can’t Hold Us Down

Juke Joint

1. Video Interlude: I Got Trouble
2. Makes Me Wanna Pray
3. What a Girl Wants (Reggae Version)
4. Oh Mother

Circus

1. Enter the Circus / Welcome
2. Dirrty (Circus Version)
3. Candyman
4. Nasty Naughty Boy
5. Hurt
6. Lady Marmalade

Encore

1. Video Interlude: Thank You (Dedication to Fans…)
2. Beautiful
3. Fighter

KOSTIUMY

Podczas całego show piosenkarka zmieniała swój strój aż 14 razy.  Ubrana w elegancki biały kostium i kapelusz odśpiewała swój hit „Aint No Other Man”, przy „Slow Down Baby” mając na sobie bardzo krotką sukienkę, zachwyciła wszystkich swoimi nogami. Wykonując „Beautiful” przywdziała proste czarne body i zwykła białą koszulę, co podkreśliło przesłanie piosenki. Piosenkarka postanowiła również odwołać się do przeszłości i podczas wykonywania „Still Dirrty”, w koronkowych nogawkach przypomniała wszystkim swoje słynne spodnie z teledysku do „Dirrty”.  Za wszystkie kreacje odpowiedzialny był Roberto Cavalii, który poza kostiumami Christiny stworzył całą gamę strojów dla tancerzy i muzyków.


ZESPÓŁ

Tariqh Akoni – Gitara, Errol Cooney – Gitara, Ethan Farmer – Gitara basowa, Brian Frasier Moore – Perkusja, Randy Ellis – Saksofon, Miguel Gandelman – Saksofon, Ray Monteiro – Trąbka, Garrett Smith – Puzon

CHÓRKI

Ray Yslas, Sha’n Favors, Sasha Allen, Erika Jerry, Belle Johnson

TANCERZE

Paul Kirkland, Kiki Ely, Tiana Brown, Dres Reid, Gilbert Saldivar, Monique Slaughter, Nikki Tuazon, Marcel Wilson

dział dla XTINA.PL przygotował Marcin.