Rola: Christina Aguilera
Występują: Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts, Ron Wood, Jack White
Status produkcji: dostępne na DVD
Premiera: 7 lutego 2008 (Świat), 16 maja 2008 (Polska)
Reżyseria: Martin Scorsese
Oficjalna strona: Tutaj

Shine A Light jest muzycznym filmem dokumentalnym upamiętniającym koncert The Rolling Stones z 2006 roku w Beacon Theatre, który odbył się w ramach trasy zespołu A Bigger Bang Tour. Reżyser Martin Scorsese, który podjął się nakręcenia obrazu, w wywiadzie dla Dziennika (obecnie Dziennik Gazeta Prawna) powiedział: „Moim zadaniem jako reżysera było uchwycić i zapisać na taśmie ich energię – piosenka po piosence. Bo co by mi dało siedzenie z nimi za kulisami? Co mógłbym pokazać, czego jeszcze nie pokazano. Podstawowe pytanie jest takie: co zostanie po Stonesach? Poglądy, skandale? Nie sądzę. Zawsze najważniejsza będzie MUZYKA.” Stonesi do pracy w filmie zaprosili takie gwiazdy jak Jack White z The White Stripes, Buddy Guy czy Christina Aguilera. Całość okraszona została wywiadami zespołu z początku kariery, zdjęciami zza kulis i masą wypowiedzi Stonesów jak i Martina Scorsese.

Rola Christiny.


Christina w filmie występuje jako ona sama. Piosenkarka pojawia się na scenie Beacon Theatre obok The Rolling Stones przed utworem Live With Me, po czym wykonuje tę piosenkę razem z Mickiem Jaggerem. Oboje wspólnie dają publiczności niesamowity popis wokalny i niepowtarzalne show.

Zdjęcia promocyjne.

Zwiastun.


W czasie promocji, światło dziennie ujrzał zaledwie jeden zwiastun nadchodzącego wielkimi krokami filmu. Jego premiera odbyła się pod koniec sierpnia 2007 roku. W trailerze zawarte są sceny z występu Christiny z Jaggerem.

Screen Capsy.

Fragment filmu.


Ciekawostki.


• Film był kręcony 29 października i 1 listopada 2006 roku, jednak w zdjęcia zawarte w produkcji pochodzą tylko z tego drugiego dnia.
„Shine a Light” otworzył 58-my Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie.
• Keith Richards w trakcie wielu wywiadów przyznał, że nie rozpoznał Aguilery gdy wyszła na scenę by wykonać utwór z Jaggerem.
• W filmie występuje polski akcent. Na widowni widać zasiadającego byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego.
• Początkowo film miał mieć swoją premierę 21 września 2007 roku. Data ta została przesunięta.
• 4 kwietnia 2008 roku został wydany soundtrack z utworami z filmu, w tym z piosenką „Live With Me” wykonaną przez Christinę i Jaggera.