LISTA UTWORÓW:

CD
1. Genie In A Bottle
2. What A Girl Wants
3. I Turn To You
4. Come On Over (All I Want Is You)
5. Nobody Wants To Be Lonely (with Ricky Martin)
6. Lady Marmalade
7. Dirrty
8. Fighter
9. Beautiful
10. Ain’t No Other Man
11. Candyman
12. Hurt
13. Genie 2.0
14. Keeps Gettin’ Better
15. Dynamite
16. You Are What You Are (Beautiful)

DVD (deluxe edition)
1. Genie In A Bottle
2. What A Girl Wants
3. I Turn To You
4. Come On Over Baby (All I Want Is You)
5. Dirrty featuring Redman
6. Fighter
7. Beautiful
8. Ain’t No Other Man
9. Candyman
10. Hurt

„Keeps Gettin’ Better – A Decade Of Hits” wydany pod koniec listopada 2008 roku to podsumowanie trwającej już 10 lat działalności artystki na rynku muzycznym. Składanka zawierająca największe hity piosenkarki pojawiła się na półkach sklepowych w dwóch wydaniach, wersji standardowej oraz DeLuxe poszerzonej o dodatkową płytę DVD na której znalazło się 10 wybranych teledysków gwiazdy.

Tym krążkiem Christina chciała podkreślić swoją obecność w popkulturze oraz wprowadzić fanów w nowy futurystyczny świat który miała zamiar sworzyć na kolejnej płycie. Pierwszą piosenką która otwiera składankę jest utwór który wyniósł artystkę na szczyty popkultury – „Genie In A Bottle”. Wartość tego utworu piosenkarka postanowiła podkreślić tworząc jej nową elektroniczną wersję „Genie 2.0” zaprezentowaną po raz pierwszy podczas gali MTV Video Music Awards 2008. Oprócz wspomnianego już odświeżonego wydania debiutanckiego singla, na krążku Christiny znalazła się również elektroniczna wersja utworu „Beautiful” o nowym tytule „You Are Who You Are (Beautiful)”, którym artystka wyśpiewała sobie nagrodę Grammy a po dziś dzień uznawany jest za hymn homoseksualistów. Na albumie widzimy muzyczną metamorfozę Christiny Aguilery jaką przechodziła przez wszystkie lata swojej kariery. Na samym początku powracamy do korzeni, młodziutka piosenkarka w kawałkach „Genia In A Bottle”, „What A Girl Wants” oraz „I Turn To You” śpiewa o pierwszej miłości i zauroczeniu, „Come On Over(All I Want Is You)” – czwarta pozycja na składance to zmieniona wersja pierwotnego utworu znajdującego się na debiutanckim krążku artystki. Nie zabrakło również duetu z Ricki’m Martinem opowiadającym o tym że nikt z nas nie chce być samotny („Nobody Wats To Be Lonely”) oraz kontrowersyjnego singla „Lady Marmalade” – który stał się przełomowym w jej karierze. Następnie czeka nas seria utworów z drugiej studyjnej płyty „Stripped”. „Dirrty”, „Fighter” oraz „Beautiful” – pokazują nam duszę artystki i są odskocznią od poprzednich przesłodzonych popowych kawałków. „Ain’t No Other Man”, „Candyman” i „Hurt” to reprezentanci ambitnego popu z elementami jazzu, soulu i bluesa które znajdujemy na dwupłytowej płycie Christiny – „Back To Basics”. Szybkie skoczne utwory tak samo jak wzruszająca ballda to już twór gwiazdy która w show-biznesie została uznana za prawdziwą divę i Legendę muzyki. Jednak to nie wszystko, specjalnie dla fanów piosenkarka przygotowała dwie nowe futurystyczne piosenki – tytułowy „Keeps Gettin Better” który stał się zarazem singlem promującym składankę oraz żywe i skoczne „Dynamite”.

„Keeps Gettin Better – A Decade Of Hits” to muzyczna historia piosenkarki opowiedziana na jednym krążku. Do tej pory to jedyna oficjalna składanka pokazująca nam jak Christina Aguilera zapisała się w historii muzyki pop.

dział dla XTINA.PL przygotowała Weku.