LISTA UTWORÓW:

1. Genie In A Bottle
2. What A Girl Wants
3. I Turn To You
4. So Emotional
5. Come On Over Baby (All I Want Is You)
6. Reflection
7. Love For All Seasons
8. Somebody’s Somebody
9. When You Put Your Hands On Me
10. Blessed
11. Love Will Find A Way
12. Obvious

Zawierająca 12 kompozycji płyta szybko stała się przebojem, zajmując szczyt list przebojów na całym świecie, m.in. w USA gdzie w pierwszym tygodniu sprzedano 252 tysiące jej egzemplarzy. Jednak szybko pojawił się problem. Spośród tych 12 utworów nie można było wybrać następnego singla, piosenki która ustabilizowałaby pozycję Christiny jako gwiazdy popu. Początkowo wytypowano kompozycję „So Emotional”, jednak pomimo promocji nie zdobyła ona dużej popularności. Aguilera postanowiła więc wydać inny utwór, jednak Jej wytwórnia nadal uważała „So Emotional” za dobry wybór. Dopiero po pewnym czasie piosenkarka zdołała ich przekonać i na 2 singla trafiła piosenka „What a Girl Wants”. Ten wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Utwór został nagrany od nowa, zremiksowany i wydany w nowej, bardziej tanecznej wersji 28 grudnia 1999 roku, stając się pierwszym numerem 1 roku 2000 i XXI wieku w USA. Piosenka zyskała ogromną popularność, udowadniając tym samym, że Aguilera nie jest jedynie twórczynią jednego hitu.

Dwa megahity pozwoliły Jej uzyskać nominację to nagrody Grammy w kategorii Best New Artist i niespodziewanie wygrać, pokonując tym samym m.in. Britney Spears. Trzecim singlem został utwór „I Turn To You”, cover zespołu All-4-One. Ballada pokazywała umiejętności wokalne Aguilery, których we wcześniejszych piosenkach nie można było usłyszeć. Została ona wydana 13 czerwca 2000 roku, a już niecały miesiąc później rozpoczęła się trasa koncertowa promująca debiutancką płytę Christiny.

Mimo niemalże codziennych koncertów, wokalistka znalazła czas na kręcenie teledysku do 4 i ostatniego już singla z płyty. Wybrano piosenkę „Come On Over Baby (All I Want Is You)”. Przed oficjalnym wydaniem utwór nagrano od nowa wraz z nowym tekstem, zremiksowano oraz dodano przejście, którego w wersji albumowej nie było. Zmianie uległ także tytuł piosenki poprzez dodanie do niego słowa „Baby”. Utwór został wydany 26 września 2000 roku i został kolejnym hitem numer 1 Christiny, sprawiając że wszystkie Jej dotychczasowe single znalazły się w top3 w USA. I tym razem nie obyło się jednak bez kontrowersji. Nowy tekst zawierał wątki seksualne przez co do kilku stacji radiowych wydano oryginalną wersję piosenki.

Na trasie Aguilera również pokazywała odważniejsze i bardziej wyzywające oblicze. Był to jednak dopiero początek przełomu w karierze Christiny, który w pełni miał nadejść dopiero z wydaniem Jej 2 płyty „Stripped”.

dział dla XTINA.PL przygotował Leman.