Tracklista
01. Bionic
02. Not Myself Tonight
03. WooHoo (feat. Nicki Minaj)
04. Elastic Love
05. Desnudate
06. Love & Glamour (Intro)
07. Glam
08. Prima Donna
09. Morning Dessert (Intro)
10. Sex For Breakfast
11. Lift Me Up
12. My Heart (Intro)
13. All I Need
14. I Am
15. You Lost Me
16. I Hate Boys
17. My Girls (feat. Peaches)
18. Vanity

Edycja Deluxe
19. Monday Morning
20. Bobblehead
21. Birds Of Pray
22. Stronger Than Ever
23. I Am (Stripped)

Bonus iTunes
24. Little Dreamer

Premiera: 9 czerwca 2010 (Świat), 7 czerwca 2010 (Polska)
Wytwórnia: RCA (USA, UK), Sony Music (pozostałe kraje)
Gatunek muzyczny: pop, electropop. synthpop
Producenci: Christina Aguilera, Ladytron, Samuel Dixon, Polow Da Don, Le Tigre, Switch, Linda Perry, Focus, Ester Dean, John Hill, Christopher Stewart
Teksty: Christina Aguilera, Linda Perry, Sia Furler, Samuel Dixon, Christopher Stewart, Sam Endicott, Santigold, John Hill, Dave Taylor, Kalenna Harper, Jamal Jones, Ester Dean, Jason Perry, Greg Curtis, M.I.A, Claude Kelly, Onika Maraj, B. Edwards Jr., Detail, Kathleen Hanna, Joanna Fateman, JD Samson, Marrill Beth Nisker, William Tyler, Bill Wellings, J.J. Hunter, Cathy Dennis, Helen Marnie, Daniel Hunt, Mira Aroyo, Reubenn Wu
Nagrywany: w studiu Red Lips Room (Los Angeles) w latach 2008-2010

Historia

Pierwsza wzmianka o nowym albumie pojawiła się w 2007 r, przy okazji wizyty Christiny w Szanghaju w ramach azjatyckiej części trasy koncertowej promującej album Back to Basics. Na konferencji prasowej artystka przyznała, że ma już pomysł na kolejny album i że będzie on zupełnie inny niż Back to Basics. Christina nie powidziała w jakim kierunku pójdzie, ale obiecała, że będzie to jednopłytowe wydawnictwo. Będzie krótko i słodko, powiedziała. W wywiadzie udzielonym magazynowi People w lutym 2008 r. Christina wyznała, że wkrótce zamierza wrócić do pracy, a nowy album nagra w studiu mieszczącym się w jej domu w Beverly Hills.

Sesja zdjęciowa

Zdjęcia promujące wykonał Alix Malka. Christina współpracowała również z artystą i grafikiem o pseudonimie D*Face. Inspiracją zdjęć był album i moc jego brzmienia. Makijażem artystki zajął się Kristofer Buckle. Za stylizację odpowiadała długoletnia współpracownica i przyjaciółka Christiny, Simone Harouche.

Kliknij na obrazek, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia.
Single

Album Bionic doczekał się w sumie czterech singli, jednak tylko dwa z nich doczekały się teledysków. Pierwszym singlem została piosenka Not Myself Tonight wyprodukowana przez Polow da Don’a. Premiera piosenki odbyła się 30 marca w radiu internetowym artystki, premiera singla natomiast odbyła się 6 kwietnia. 25 maja odbyła się premiera drugiego singla Christiny, duetu z raperką Nicki Minaj, pt. WooHoo. Piosenka zebrała pozytywne recenzje i dotarła do 79 miejsca zestawienia Billboard Hot 100. Do piosenki nie powstał teledysk. Miesiąc później, 27 czerwca, wydany został trzeci singiel, którym została ballada You Lost Me. Wersja singla wydana w Europie posiadała okładkę ze zdjęciem z teledysku. Czwartym i ostatnim singlem została piosenka I Hate Boys, singiel został wydany 28 czerwca, był dostępny tylko w Australii.

Teledyski

Pierwszym teledyskiem z ery Bionic był klip do piosenki Not Myself Tonight (obejrzyj). Klip został wyreżyserowany przez Hype’a Williams’a. Christina zdradziła, że inspiracją do stworzenia teledysku była Madonna i jej klip do piosenki Express Yourself. Ze względu na ostre sceny teledysk był przedmiotem kontrowersji. Drugim i zarazem ostatnim teledyskiem tej ery był klip do ballady You Lost Me (obejrzyj). Reżyserią zajął się Anthony Mandler. Zdaniem Christiny najważniejsze było ukazanie emocji i pozbycie się wszelkiej teatralności.