Dziadkowie

Delcie M. Fidler – babcia ze strony matki, urodzona 21 grudnia 1920 roku w Arden w stanie Pensylwania, córka Primrose i Berthy May Allen Dunfee. Była wyznania protestanckiego. Miała dziewięć braci i sióstr. Mieszkała w Rochester, gdzie po odejściu od męża, Fausto Aguilery, przeprowadziła się jej córka Shelly wraz z Christiną i Rachel. To Delcie zauważyła, że jej wnuczka ma niezwykły jak na swój wiek talent wokalny. „Mama zwróciła uwagę na Christinę. Mówiła: ‚Posłuchaj jej! Nie śpiewa jak inne dzieciaki. Jest naprawdę dobra!” – wspominała w 2003 roku Shelly. Babcia wprowadziła również Christinę w meandra muzyki jazzowej, soulowej i bluesowej. Wspierała także Christinę w karierze aż do końca swojego życia, mimo, iż niekiedy nie pochwalała jej artystycznych wyborów. W 2001 roku w rozmowie z prasą opowiedziała w następujących słowach swoją reakcję na klip do utworu „Lady Marmalade”: „To, co mnie wkurza, to fakt, że Christina myśli, że robi coś mądrego, przy czym każdy potrafi się rozebrać. Jest mi przykro z jej powodu, jest w końcu taka młoda. Całkowicie rozumiem, dlaczego ludzie ją krytykują. Sama niemal umarłam, kiedy zobaczyłam jak niewiele ma na sobie. Zadzwoniłam wówczas do jej mamy i zapytałam: ‚Mój Boże, co ona robi?'”. Wynikało to z faktu, że w domu pani Fidler obowiązywały żelazne reguły dotyczące ubioru, który miał być konserwatywny. Nie było również mowy o piercingu.
Christina przyznawała, że rady babci dotyczące jej śpiewu były dla niej niezmiernie istotne. Nie inaczej było w kwestii życia prywatnego. Pewnego razu babcia zasugerowała Aguilerze, że powinna zacząć się spotykać z Enrique Iglesiasem, na co sama zainteresowana odparła: „Babciu, nie jestem w nim zakochana. Kocham kogoś innego”. Zmarła 25 października 2006 roku w Villa St. Joseph w Baden z powodu choroby, w wieku 85 lat.

Moja babcia jest z natury zadziorna, powie mi cokolwiek, ale dobrze wiem, że jest z mojego powodu szczęśliwa – Christina Aguilera, 2001 rok.

Od lewej: Christina Aguilera, Delcie M. Fidler, Rachel Aguilera.

Lowell M. Fidler – dziadek ze strony matki, mąż Delcie M. Fidler, ojciec Shelly i Jima. Data urodzenia nieznana. Zmarł w 1972 roku.

Fausto Aguilera – dziadek od strony ojca, emerytowany kapitan marynarki Ekwadoru. Urodzony około roku 1926. Żyje po dziś dzień w Staten Island w Nowym Jorku. Nie utrzymuje z Christiną kontaktu.

Edna Aguilera – babcia od strony ojca, gospodyni domowa. Urodzona około 1930 roku. Wraz z mężem żyje w Staten Island w Nowym Yorku. Nie utrzymuje z Christiną kontaktu.

Wujkowie

Jim Fidler – wujek od strony matki, syn Delcie M. Fidler i Lowella M. Fidlera. Brat Shelly L. Kearns. Data urodzenia nieznana. Mieszkał ze swoją matką w Rochester, gdy jego siostra wraz z dwoma małoletnimi córkami przeprowadziła się, odpuszczając swojego męża, Fausto Aguilerę. Towarzyszył wychowywaniu Christiny i jej staraniach o rozpoczęcie kariery muzycznej. Wystąpił w programie VH1 Driven z 2002 roku.

Moja mama mówiła do niej: ‚Christina ścisz to radio’, na co Christina odpowiadała: ‚Babciu radio nie jest włączone’. Ona po prostu śpiewała – Jim Fidler, 2002 rok.

Johann Aguilera – wujek od strony ojca, syn Fausto i Edny Aguilerów. Brat Fausto Aguilery, ojca Christiny. Data urodzenia nieznana. Mieszka w Staten Island w Nowym Jorku. Kilkukrotnie wypowiadał się na temat Christiny w prasie brukowej. Po raz pierwszy było to w 2003 roku, gdy zamartwiał się na łamach magazynu Star, że piosenkarka zbyt wiele imprezuje i przechodzi swego rodzaju załamanie nerwowe. „Myślę, że jest pozbawiona wszelkiej kontroli!” – mówił wuj gwiazdy. „Nie jestem w stanie się z nią skontaktować, ale może magazyn Star przekaże jej moją wiadomość. Boję się o nią. To moja wspaniała malutka bratanica, która była opiekuńczą, dobrą dziewczynką. Teraz zachowuje się jak szalona. Christino, kochamy Cię. Pomóż sobie, proszę Cię, dla twojego dobra i dobra Twojej rodziny!” Ostatnim razem w 2012 roku w tym samej gazecie Johann Aguilera apelował do piosenkarki o wykazanie zainteresowania jego schorowanymi rodzicami. „Tęsknimy za nią i chcemy ją odzyskać. Dziadek Christiny ma 86 lat, jej babcia 82. Mają problemy zdrowotne. Nie mam pojęcia jak dużo czasu im jeszcze zostało. Czas ucieka. Wiem ile radości sprawiłoby moich rodzicom, jeśli ponownie Christina powróciłaby do naszego życia. Wiele to by dla nich znaczyło, jeśli mogliby zobaczyć Christinę przed swoją śmiercią” – apelował.

Przyrodnie rodzeństwo

Casey Kearns – urodzony w 1984 roku, syn Jamesa „Jima” Kearnsa (ojczyma Christiny) i jego pierwszej żony. Obecnie mieszka z matką. Nie utrzymuje z Christiną kontaktu.

Stephanie Kearns – urodzona w 1986 roku, córka Jamesa „Jima” Kearnsa i jego pierwszej żony. Obecnie mieszka z matką. Nie utrzymuje z Christiną kontaktu.

Od lewej: Casey Kearns, Stephanie Kearns, Chris Yope (znajomy Christiny), Rachel Aguilera, Shelly Kearns, Christina Aguilera, Michael James Kearns.