Jordan Bratman – urodzony 4 czerwca 1977 roku w South Bronx w Nowym Jorku. Mąż Christiny Aguilery w latach 2005-2011. Ojciec Maxa Lirona Bratmana. Syn Jacka, urodzonego w 1949 r. producenta muzycznego, jednego z właścicieli Azoff Music Mangement oraz Gail, urodzonej w 1951 r. gospodyni domowej. Brat Alex Bratman (mężatka, córka Sophie) i Josha Bratmana. Wyznania żydowskiego. Założyciel własnej firmy menadżerskiej. Pochodzi z rodziny ocalałej z holokaustu.

Jordan Bratman

Rys biograficzny

W wieku 16 lat po raz pierwszy rozpoczął pracę w przemyśle muzycznym, jako stażysta w studiu nagraniowym w Nowym Jorku. W zdobyciu stażu pomógł mu ojciec. Wcześniej uczęszczał do ekskluzywnej szkoły Ethical Culture Pieldston School, do prywatnej żydowskiej placówki z siedzibą w Nowym Jorku, która stworzona została by wpajać wartości etyczne swoim uczniom. Jego koledzy w rozmowie wspominali go z tego okresu w następujący sposób: „Jordy to był miły facet, trochę głupiutki. Zawsze chciał się spotykać z najpopularniejszymi osobami w szkole. Oni się trochę z niego zgrywali.” Bratman ukończył szkołę w 1995 roku i udał się na studia z zarządzania biznesem na uniwersytecie Tulane University A.B. Freeman School w Nowym Orleanie. Zakończył studia na poziomie licencjatu. W trakcie studiów ponownie zajął się pracą w biznesie muzycznym. Zajmował się wówczas odkrywaniem lokalnych muzyków i wokalistów oraz nagrywaniem utworów na potrzeby American Sector Recordings Studio położonym w Nowym Orleanie. W 1999 roku został mianowany szefem sekcji artystów i repertuaru w Darp Music Inc., prywatnej firmy położonej w Atlancie. Zawdzięczał to zdobywcy nagrody Grammy Awards, producentowi, tekściarzowi i muzykowi, Dallasowi Austinowi. Pod kierownictwem Bratmana firma rozkwitła i z tego względu Austin zdecydował się na zatrudnienie Bratmana, jako swojego osobistego menadżera. Bratman również wyprodukował hity dla Madonny, Michaela Jacksona, P!nk i oczywiście Christiny Aguilery. W 2002 roku wyprowadził się do Los Angeles. Pracował, jako konsultant dla UMG i Universal Pictures przy soundtracku do filmu Bad Boys 2. Wartość jego majątku szacuje się na 15 milionów dolarów (kwota netto).

Poznanie Christiny

Christina Maria Aguilera i Jordan Bratman poznali się w 2002 roku w Atlancie. Piosenkarka była właśnie w trakcie nagrań do swojego drugiego studyjnego krążka „Stripped”. Razem z Ronem Fairem, ówczesnym A&R jej wytwórni płytowej RCA pojechała pracować w studiu nagraniowym z tamtejszymi producentami muzycznymi. „Jordan pracował w studiu. Według mnie zakochał się w niej z chwilą, kiedy ją zobaczył” – wspominał w 2009 roku Fair. Oboje szybko stali się przyjaciółmi a sam Bratman wspierał gwiazdę w trakcie nagrywania płyty i trudnych chwil po rozstaniu z jej poprzednim chłopakiem, producentem muzycznym. Godzinami rozmawiali przez telefon, Jordan pocieszał Christinę, a znajomi piosenkarki zauważali, że cała rozpromieniała, gdy tylko zaczynała o nim mówić. „Bez przerwy mówiła mi, jaki on jest słodki” – wspominała matka Aguilery. Niewiele wiadomo na temat tego, kiedy oboje oficjalnie zostali parą. Niektóre źródła podają nagrywanie klipu do utworu „Dirrty”, jako czas, w którym Bratman i Aguilera byli ze sobą związani. Piosenkarka na początku związku była ostrożna z jego ogłaszaniem publicznie. Sam Bratman w oficjalnie wydanym DVD gwiazdy Back to Basics: Live From Down Under mówił o rozpoczęciu ich relacji w następujący sposób: „Na początku był to związek jedynie zawodowy. Potem staliśmy się dobrymi przyjaciółmi, ja przeprowadziłem się tutaj [do Los Angeles]. Nasz związek zaczął się około roku po tym jak zostaliśmy przyjaciółmi”. Wnioskować, zatem można, że Aguilera i Bratman zostali parą w około roku 2003.
Jordan towarzyszył piosenkarce w codziennym życiu zarówno prywatnym jak i zawodowym. Gwiazda jednak niechętnie przyznawała, że są razem. W 2004 roku, w artykule zamieszczonym w brytyjskim wydaniu magazynu Elle na pytanie o relację z Bratmanem odpowiedziała: „Mój związek jest tematem, na który nie zamierzam rozmawiać. Nauczyłam się, że jest to ten aspekt mojego życia, który stanowi krótkotrwałą pożywkę dla prasy.” Prywatnie jednak nie ukrywała, że Bratman był pierwszym mężczyzną, który spełniał wszystkie jej kryteria. Później, w tym samym roku przyznała, że ona i Jordan są parą, co spotkało się z zainteresowaniem prasy obiektem uczuć wokalistki. Magazyny brukowe, takie jak Star, wieszczyły rychłe zamążpójście Aguilery. Nie bez przyczyny. Piosenkarka wprost mówiła, że Bratman jest mężczyzną, za którego mogłaby wyjść. „Każdy facet w moim życiu, w końcu mnie oszukał. Teraz patrzę na kwestię małżeństwa z innego punktu widzenia. On [Jordan] jest chłopakiem, który pozwolił mi spojrzeć na małżeństwo z innego punktu widzenia”. Zaręczyny gwiazdy potwierdzała nawet w marcu 2004 roku Sally Bratman, babcia Bratmana. Informacje te jednak się nie potwierdziły. Sama Aguilera przyznawała jednak, że nie jest jeszcze gotowa na małżeństwo. „Teraz wszyscy decydują się na ślub bardzo szybko. Nie chcę jeszcze zmieniać mojego stanu cywilnego” – mówiła.

Zaręczyny

Do zaręczyn doszło 11 lutego 2005 roku w trakcie wspólnych wakacji wzdłuż kalifornijskiego wybrzeża. Prasa donosiła już w styczniu 2005 roku, że chłopak piosenkarki zaczął rozglądać się za odpowiednim pierścionkiem dla niej. Bratman oświadczył się w Carmel by the Sea, oryginalnym i pięknym miasteczku, w którym niegdyś burmistrzem był Clint Eastwood. Gdy Christina i Jordan jedli wspólną kolację menadżer hotelu zapełnił cały ich pokój balonami. „Było różowo i czerwono. To moje ulubione kolory. Ponadto w całym pokoju [Jordan] rozłożył prezenty, które musiałam znaleźć” – wspominała gwiazda w 2009 roku. Piosenkarka musiała dokładnie przeszukać cały pokój, po czym podejść do Bratmana. Wtedy ten wyjął schowany pod kanapą pierścionek, ukląkł i oświadczył się niedomyślającej się niczego Aguilerze. Na pudełeczku znajdowało się logo ulubionego jubilera Christiny, Stevena Webstera. Sam pierścionek z wielkim, 5 karatowym diamentem kosztował Bratmana 114 tysięcy dolarów. Piosenkarka była zaskoczona. W 2009 roku relacjonowała całą sytuację mówiąc: „Spodziewałam się kolczyków albo naszyjnika. Otworzyłam i od razu łzy napłynęły mi do oczu. Byłam totalnie zaskoczona, kompletny szok. A Jordan nerwowo dopytywał o odpowiedź. Oczywiście się zgodziłam.” Potem para wspólnie rozpłakała się ze szczęścia.
Zaręczyny gwiazdy zostały publicznie ogłoszone przez jej rzeczniczkę prasową Meghan Prophet 13 lutego 2005 roku. Agentka piosenkarki dodawała jednocześnie, że para nie ustaliła daty ślubu. Wokalistka po raz pierwszy pochwaliła się zaręczynowym pierścionkiem już 15 kwietnia 2005 roku podczas otwarcia nowego sklepu projektanta Roberto Cavalli w Beverly Hills. 25 kwietnia 2005 roku para zaaranżowała specjalne przyjęcie, na którym doszło do spotkania rodziców przyszłych małżonków, a 5 dni później, 30 kwietnia, odbyło się specjalne przyjęcie w restauracji Buffalo w Santa Monica z okazji zaręczyn, na które zaproszeni zostali wszyscy przyjaciele pary.

Ślub

19 listopada 2005 roku para pobrała się w winnicy w Napa Valley w Kalifornii. Samą ceremonię ślubną poprzedzały 2 dniowe imprezy. Pierwszą z nich był koktajl, na który zaproszono wszystkich gości. W drugim dniu odbyła się próbna kolacja z motywami japońskimi. Trzeciego dnia odbył się ślub zgodnie z żydowską tradycją. W przygotowaniu całej imprezy piosenkarce pomagał Michael Gapinski, znany projektant ślubów gwiazd odpowiedzialny m.in. za ceremonię Jennifer Aniston i Brada Pitta czy Barbry Streisand i Jamesa Brolina. Christina była zaangażowana w każdy etap planowania ślubu. Piosenkarka w trakcie ceremonii miała na sobie suknię ślubną projektu Christiana Lacroixa w hiszpańskim stylu. Po jej zakończeniu Bratman i jego świeżo poślubiona małżonka udali się na afterparty.

Zdjęcia ślubne Christiny i Jordana.

KLIKNIJ ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

Małżeństwo

Po powiedzeniu sobie sakramentalnego „tak” piosenkarka zaczęła rozważać prawną zmianę swojego imienia i nazwiska na Maria Bratman. „Zawodowo pewnie zawsze będę znana, jako Christina Aguilera, ale prywatnie rozważam poczynienie kroków prawnych ku zmianie mojego imienia i nazwiska wykorzystując moje drugie imię Maria i jego [Jordana] nazwisko Bratman” – rozważała na łamach prasy już 10 dni po ceremonii ślubnej, świeżo poślubiona małżonka. Piosenkarka nie zrealizowała jednak tych zamierzeń.
Małżeństwo przez lata układało się bardzo dobrze. Piosenkarka wielokrotnie zapewniała o swojej wielkiej miłości do Bratmana. W rozmowie z programem Access Hollywood w 2005 roku powiedziała, że bardzo podoba jej się bycie Panią B. Zaprezentowała wówczas pomysł Stevena Webstera na noszenie obrączki ślubnej przez Jordana, która zawieszona na łańcuszku ukryta była w zawieszce z napisem „wedlock” (stan małżeński). Piosenkarka swoją obrączkę nosiła na palcu.
Aguilera często dzieliła się z prasą szczegółami swojego pożycia małżeńskiego. Podkreślała, że wraz z mężem, aby dodać pikanterii swojemu związkowi, urządzają sobie „nagie niedziele” w trakcie, których przebywają ze sobą cały dzień w ich wspólnej willi całkowicie nago. Zainspirowana szczęściem w życiu prywatnym wokalistka wydała płytę Back to Basics, na której wiele utworów poświęconych było Jordanowi Bratmanowi. „Byłam szczęśliwa i zakochana. Ta piosenka była rezultatem znalezienia wspaniałego mężczyzny” – opowiadała Aguilera o utworze „Ain’t No Other Man”, który znalazł się na jej trzecim studyjnym albumie. Innym kawałkiem zainspirowanym miłością do Bratmana był powstały w 2005 roku utwór „Save Me From Myself”, o którym Christina wypowiadała się następująco: „Właściwie napisałam o nim utwór pod tytułem Save Me From Myself [pol. Uratuj mnie przed samą sobą – przyp. red.] bo to właśnie jest dokładnie to, co zrobił. Wszedł w moje życie i uratował mnie przed brakiem wiary w ludzi przywracając mi wiarę w świat i ludzkość. Jest moim aniołem, który dał mi wiarę w życie.” W 2008 roku para doczekała się upragnionego syna, Maxa Lirona Bratmana. W 2009 roku, opowiadając o swoim małżeństwie, gwiazda powiedziała: „Jordan wnosi do mojego życia niewiarygodną, bezwarunkową miłość. Bez przerwy, cały czas zakochuję się w nim coraz bardziej. Emanuje z niego tak wielkie uczucie i jest tak wspaniałym ojcem, że jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie.” Jeszcze we wrześniu 2010 roku piosenkarka deklarowała, że małżeństwo nie zmieniło ich związku. Wspominała, że Jordan odsypuje ją liścikami i drobnymi prezentami. Ona odwdzięcza mu się krótkimi notkami, które zostawia mu na lustrze napisane jej charakterystyczną krwistoczerwoną szminką.

Rozwód

Pod koniec sierpnia 2010 roku para udała się do Włoch ratować swoje małżeństwo. Według źródeł prasy brukowej piosenkarka i jej mąż przeżywali trudności w swoim związku już od 6 miesięcy. „Stało się jasne, że stali się dla siebie bardziej jak przyjaciele niż jak mąż i żona” – donosili informatorzy. Podobno to Bratman namówił Aguilerę na wspólny wyjazd do Italii i by dali sobie jeszcze jedną szansę. Niestety zamiast szczęśliwego małżeństwa świat obiegły zdjęcia znużonych państwa Bratmanów płynących wynajętym jachtem i sączących szampana. „Zdecydowanie możesz powiedzieć, że byliśmy [tutaj] nieszczęśliwi” – skwitowała później zdjęcia gwiazda na łamach magazynu People. 22 września 2010 paparazzi sfotografowali Christinę bez obrączki, która przez lata zdobiła jej dłoń. 3 dni później, 25 września, para po raz ostatni pojawiła się publicznie razem na gali LACMA Unmasking. 12 października 2010 roku Bratman został zauważony jak opuszczał jedno z biur w Los Angeles z plikiem dokumentów, które prasa uznała za rozwodowe. Tego samego dnia adwokat piosenkarki złożył w sądzie rejonowym w Los Angeles dokumenty rozwodowe, gdzie, jako powód rozstania gwiazda podawała „różnice nie do pogodzenia”. Piosenkarka wydała również oficjalne oświadczenie, w którym potwierdzała, że są wraz z mężem w separacji.

Tak, ja i Jordan jesteśmy w separacji, aczkolwiek nasze oddanie w stosunku do Maxa jest i pozostanie tak silne jak zawsze – oświadczenie piosenkarki z 12 października 2010 roku.

Według dokumentów rozwodowych separacja pary rozpoczęła się 12 września 2010 roku. W lutym 2011 roku Bratman złożył w sądzie dokumenty, według których oświadczał, że nie będzie podważał rozwodu swojego małżeństwa. W tym samym oświadczeniu przyszły były mąż wokalistki stwierdzał, że para doszła wspólnie do porozumienia w kwestii opieki nad ich małoletnim synem Maxem oraz podziału majątku, aktywów i zobowiązań poprzez podpisanie umowy. Aguilera o powodach rozstania mówiła następująco: „Były momenty totalnego nieporozumienia. Jordan był zawsze osobą, która mnie wspierała, ale samo ‚wspieranie’ może przybrać wiele znaczeń. Reprezentował dla mnie bezpieczeństwo lata temu. Nasze relacje się zmieniły. Dojrzałam, jako kobieta a on dojrzał, jako zupełnie inna osoba, inny mężczyzna. Nie byliśmy odpowiedni dla siebie. Nie mogłabym stawić czoła sytuacji, w której żylibyśmy kolejne pięć lat ze sobą, i czułabym, że marnuje swój czas na unieszczęśliwianiu się.” Bratman nigdy nie wypowiedział się na ten temat.
Rozwód nastąpił 15 kwietnia 2011 roku we wczesnych godzinach rannych. Opieka nad Maxem Lironem Bratmanem została podzielona po połowie. Chłopiec jednak na stałe miał mieszkać z matką.

Po rozstaniu z Christiną

Do 4 stycznia 2011 roku Jordan Bratman mieszkał wraz z Christiną Aguilerą i jej nowym chłopakiem Matthew Rutlerem w jej domu w Beverly Hills. Tego dnia wyprowadził się od byłej żony do swojego nowego mieszkania w Santa Monica. 4 lutego 2013 roku były mąż piosenkarki zabrał swoje ostatnie rzeczy z jej domu. Wcześniej 28 sierpnia 2011 roku paparazzi z agencji x17 przyłapali Bratmana na spotkaniu w restauracji Giorgio Baldi w Santa Monika z tajemniczą brunetką. Domniemuje się, że jest to jego nowa dziewczyna.