James „Jim” Kearns – mąż Shelly Kearns, z zawodu sanitariusz medyczny. Ojciec dwójki dzieci z pierwszego małżeństwa: Stephanie (ur. 1986) i Casey’a (ur. 1984). Christina nazywa go ojcem (Dad) w odróżnieniu od swojego biologicznego ojca, Fausto, na którego mówi tatuś (Daddy). Ojciec Michaela Jamesa, przyrodniego brata piosenkarki.

Od lewej: Christina Aguilera, Max Liron Bratman, Michael James Kearns; z tyłu: James Kearns, Shelly Kearns

Małżeństwo z Shelly

Niewiele wiadomo o pożyciu małżeńskim Shelly Loraine Kearns i Jamesa Kearnsa. Para poznała się w Wexford, gdzie Shelly wraz ze swoimi córkami przeprowadziła się z Rochester. Dokładna data nie jest znana. Pani Kearns w programie Driven stacji VH1 tak wspominała ten moment: „Spotykałam się wówczas ze wspaniałym mężczyzną, Jimem Kearnsem”. Pan Kearns pierwszy raz poznał Christinę w domu jej babci. „Pierwszy raz poznałem Christinę w domu jej babci. Christina i jej siostra Rachel zastanawiały się zapewne, kim jest ten facet, którego mama przyprowadziła do domu” – mówił. Para pobrała się 12 maja 1991 roku. Christina miała wówczas 10 lat, jej siostra Rachel 4. Po 5 latach małżeństwa parze urodził się syn Michael James. Początkowo Aguilera miała trudności w zaakceptowaniu ojczyma. W końcu jednak ich stosunki ułożyły się poprawnie. Jim tak wspominał ten okres w 2002 roku: „Kiedy Christina upewniła się, że będą [ona, siostra i matka] bezpieczne, opuściła gardę [i zaakceptowała mnie]”.
Otrzymując statuetkę Grammy w kategorii Best New Artist piosenkarka podziękowała ze sceny Jimowi, nazywając go tatą. Gdy tylko zeszła za kulisy gali wręczenia nagród zrozumiała, że może to być opacznie zrozumiane przez publikę. Christina zwraca się do Jamesa tak odkąd skończyła 10 lat. Po tym zdarzeniu piosenkarka chciała udowodnić ojczymowi, że go kocha.
„Jest dla niej wspaniałym ojcem patrząc na to wszystko na przestrzeni jej dorastania i bycia nastolatką”, mówiła wówczas Shelly, „Ona naprawdę go kocha”. W innym wywiadzie dodawała:

Oglądanie go [Jima] przy swoich własnych dzieciach jak również przy moich było dla mnie wspaniałym przeżyciem. Myślę, że w końcu dziewczynki zobaczyły to, co chciałam by widziały w ojcu.

W 2004 roku piosenkarka wyznała, że swego czasu jej biologiczny ojciec zasugerował jej by została adoptowana przez Kearnsa. „Ojciec nigdy w sumie nie był częścią mojego życia” – powiedziała wówczas – „zasugerował mi nawet bym została adoptowana przez mojego ojczyma, czemu byłam całkowicie przeciwna, bo jestem Aguilera”.

Obecnie para wciąż jest małżeństwem. Na temat ich pożycia małżeńskiego nic nie wiadomo.