Kolczyki uważane są za pewną odmianę biżuterii, dlatego dużo osób decyduje się na te efektowne, lecz bolesne ozdoby. Christina nie jest wyjątkiem, gdyż jej ciało do tej pory uśliczniało aż 11 dziurek. Poniżej opisy ze zdjęciami danych zdobień.

»Broda

Xtina zdecydowała się na tą mała błyskotkę podczas nagrywania swojego drugiego albumu Stripped. W Atlancie, Christina towarzyszyła swojej znajomej, która chciała przebić sobie nos, więc wokalistka zdecydowała się w międzyczasie na kolczyka typu Labert Studos o grubości 1,2 mm. Do dziurki wdała się infekcja, więc dziewczyna postanowiła go wyciągnąć, po czym przekłuć go ponownie na własną rękę. Kolczyk także został wyjęty pod koniec Stripped Tour w 2003 roku.

»Sutek

Przekłuła go w 2000 roku, po prawej stronie kolczykiem typu Regular Nipple Ring. Na początku przekłute były obie piersi, później Christina wyciągnęła te ozdoby całkowicie, a chwilę potem przywróciła do życia ten, w prawym sutku. Jak sama przyznała był to dla niej bardzo bolesny zabieg. Aguilera wielokrotnie go przekłuwała i wyjmowała, to po jednej, to po dwóch stronach, jednak ostatecznie została z kolczykiem w prawej piersi, a w 2007 roku, gdy zaszła w ciążę ze swoim pierwszym dzieckiem – usunęła także ta ozdóbkę.

»Łechtaczka

Kolczyk ten piosenkarka zafundowała sobie w 2000 roku. Christina zdecydowała się na wyciągnięcie błyskotki zaledwie trzy lata później, w sierpniu 2003, ponieważ stwierdziła, że jej się znudził.

Jak powiedziała w Wendy Williams Experience:

„po wyjęciu tego cacka, zaczęła czuć większą satysfakcje podczas łóżkowych małych grzeszków”

»Nos

Kolczyk w nosie to pierwsza, „większa” ozdoba, jaką mogliśmy zauważyć na ciele piosenkarki. Christina postanowiła ją zrobić w 2001 roku po swojej pierwszej trasie koncertowej, jednak przed nagraniem reklamy dla Coca-Coli.

Złotego kolczyka Nostrill Studs o grubości 1,4 mm z motywem kwiatka, piosenkarka wyjęła w 2003 roku, pod koniec swojej światowej trasy koncertowej Stripped Tour.

»Uszy

Aguilera ma 5 dziurek w uszach: dwa po lewej i trzy po prawej stronie. Często można ją zobaczyć z wielkimi kolczykami w pierwszych dziurkach i z mniejszymi w pozostałych.