News

Tekściarz Allan Rich o Christinie!

Urodzony w Nowym Jorku, a ukształtowany przez Los Angeles Alan Rich to słynny autor tekstów. Był nominowany wielokrotnie do Oscara, Grammy i Złotych Globów. Lista jego współpracowników jest naprawdę imponująca, znajdują się na niej m.in. Tina Turner, Barbra Streisand, Chaka Khan, Barry Manilow, Dolly Parton i Ray Charles. Napisał ponad 250 tekstów, w tym jeden naprawdę wyjątkowy – Run To You, który zaśpiewała Whitney Houston. W niedawnym wywiadzie udzielonym portalowi desertsun, tekściarz dzieli się swoimi marzeniami w kwestii współpracy w kwestii pisania tekstów.

Pisałeś teksty dla wielu wspaniałych artystów, czy chciałbyś żeby twój tekst zaśpiewał ktoś z kim jeszcze nie współpracowałeś?

Chciałbym żeby Aretha nagrała coś mojego. Albo Celine Dion. Albo P!nk. Albo Christina Aguilera.

A czy jest jakaś piosenka którą sam chciałbyś napisać?

Moją ulubioną jest „Ain’t No Mountain High Enough”. Chciałbym też napisać te wszystkie hity wytwórni Motown. Uwielbiam „Brave” Sary Bareilles, “I Can’t Make You Love Me” Bonnie Ratt, „Get Here” Brendy Russell. I „Beautiful” Christiny Aguilery. Tak samo jak „All Of Me” Johna Legenda i „Say Something” A Great Big World.

%d bloggers like this: