Albumy

DJ Premier potwierdza współpracę z Christiną!

Jakiś czas temu Christina podzieliła się z fanami wpisem, w którym zapowiedziała nadejście swojego nowego albumu. Jak się okazuje, artystka rzeczywiście rozpoczęła już prace nad krążkiem! DJ Premier, odpowiedzialny za produkcję albumu Back to Basics udostępnił na Twitterze wywiad, który przeprowadził  z nim portal Rap it Up. Producent zapytany o swoje najbliższe plany wyznał, że pracuje z Edem Sheeranem oraz z Christiną Aguilerą. Premier opowiedział również o swojej wcześniejszej pracy z artystką.

Miałem zapytać czy chcesz zająć się popową muzyką, nie robiłeś tego zbyt często po Back to Basics
Premier: Uważam się za producenta, to wszystko. Nie jestem wyłącznie producentem hip-hopowym, jestem producentem. Nie ważne jest to, co do mnie przyniesiesz, dodam do tego swój smak i pasję – to dzieje się głównie dlatego, że jestem DJ-em. Fakt, że nim jestem sprawia, że mogę się skupić an tym co robię, bo byłem wychowanany na muzyce – jeszcze zanim rap w ogóle zaistniał. I właśnie dlatego zawsze lubiłem wyzwania – cokowiek, co mi przynoszono. Kiedy Christina zaproponowała mi współpracę przy albumie Back to Basics byłem bardzo podekscytowany, bo chcialem pokazać, że mogę zrobić coś więcej niż hip-hop, chociaż dodałem do niego trochę hip-hopu, ponieważ właśnie to uczyniło mnie tym kim jestem.

Jakie to było przeżycie?
Premier: Pozwoliła mi być sobą. Nie dała mi zbyt wielu instrukcji. Powiedziała mi jedynie czego chce. Reszta była po prostu eksperymentem. Mówiła na przykład ‚podoba mi się, dodajmy to’ i wtedy to puszczałem. Przy produkcji piosenki Thank You, bawiłem się z córką mojego przyjaciela, pokazywałem jak skreczuje się płyty na gramofonie. Zaczęła ciąć beat, a ja powiedziałem ‚nie przestawaj’ i przysiadłem do klawiszy. Wtedy weszła Christina i zapytała ‚co to jest?’ ja odpowiedziałem, że ‚tylko się bawimy’, na co ona odparła ‚podoba mi się, dodajmy to’ – i zamieściliśmy to na taśmie [śmiech].

 

%d bloggers like this: