News

Podsumowanie roku 2013 w życiu zawodowym i prywatnym Christiny Aguilery!

Rok 2013 powoli się kończy, a to oznacza, że nadszedł czas na coroczne podsumowanie kariery oraz życia prywatnego Christiny Aguilery. Mijający rok to dla artystki przede wszystkim powrót do programu The Voice i praca charytatywna z World Food Programme w ramach ONZ. I chociaż rok 2013 to również zakończenie ery Lotus, nie oznaczało to całkowitej przerwy od muzyki. Ponadto, rok 2013 to dla Christiny powrót do szczupłej sylwetki. Opracowaliśmy dla was podsumowanie, w którym znajdziecie wszystkie najważniejsze wydarzenia kończącego się roku. Zapraszamy do lektury!

 Gala People’s Choice Awards – 9 stycznia

Christina wykonała na gali utwór Blank Page, pochodzacy z jej albumu Lotus. Był to ostatni występ z tej ery. Po występie artystka uhoronowana została nagrodą specjalną – People’s Voice.

Gala Time 100 – 23 kwietnia

Gala magazynu TIME odbyła się z okazji publikacji listy 100 Najbardziej wpływowych ludzi. Christina pojawiła się na liście w kategorii Artyści. Notka na jej temat, która pojawiła się w magazynie napisała została przez Celine Dion. Nazwała ona Christinę jedną z najbardziej utalentowanych artystek jaką widział i słyszał świat. Christina pojawiła się na czerwonym dywanie, a także wystąpiła w trakcie trwania gali.

Premiera piosenki „Hoy Tengo Ganas De Ti” – 8 maja

Utwór „Hoy Tengo Ganas De Ti” to duet z Alejandro Fernandez’em, nagrany na potrzeby promocji telenoweli La Tempestad. Do piosenki nakręcony został teledysk, w którym wystąpiła Christina.

Podróż do Rwandy w ramach WFP – czerwiec

Christina wybrała się do Rwandy gdzie niosła pomoc niedożywionym uchodźcom w ramach swojej działalności w Światowym Programie Żywonościowym ONZ, którego twarzą jest od 2009 roku. W celu promocji akcji został nagrany spot, w którym wykorzystano piosenkę Christiny Light Up the Sky.

List otwarty do fanów i klip do piosenki Let There Be Love – 29 sierpnia

Christina zaskoczyła fanów kiedy na swojej oficjalnej stronie opublikowała długi list, w którym wyjaśniła co jest dla niej ważne, jak teraz patrzy na swoją karierę, a także jak bardzo ważni są dla niej jej fani. Artystka podzieliła się swoimi myślami na temat muzyki, jej tworzenia oraz tym czym ona dla niej jest. Pieniądze i sława nigdy nie były dla mnie siłą do motywacji, aby osiągnąć to, co mam. To miłość do tworzenia, wyrażania się i łączenia ze sobą i podobnymi do mnie poprzez muzykę, która zawsze mówiła o mojej pasji i napędzała mnie w tym biznesie – napisała Christina.

Niedługo później na oficjalnym kanale youtube artystki pojawił się domowy wideoklip do piosenki Let There Be Love. Większość materiału powstała przy okazji prac nad sesją zdjęciową do magazynu Maxim. W filmie pojawiają się m.in. syn Christiny, Max, jej partner Matt, stylistka i przyjaciółka Simone Harouche, Nicole Richie i Chris Mann, uczestnik z drużyny Christiny z programu The Voice.

Sesja dla magazynu Maxim – wrzesień

Czwarta już w dorobku Christiny sesja dla tego magazynu  została potwierdzona przez jej sztab na Twitterze w lipcu. Autorem sesji jest współpracujący już niejednokrotnie z Christiną Mark Liddell.

Powrót do The Voice – 23 września

Christina powróciła do programu po sezonie nieobecności, kiedy to zastępowała ją Shakira. Premiera sezonu powrotu oryginalnej czwórki jurorów odbyła się we wrześniu, osiągając oglądalność 15 mln Amerykanów. Pierwsze wiadomości dotyczące powrotu artystki do programu pojawiły się już maju. Sama Christina potwierdziła to na swoim koncie w serwisie Twitter.

Perfumy „Unforgettable” – 1 października

To już kolejny zapach sygnowany nazwiskiem Christiny. Autorem sesji zdjęciowej jest Mark Lidell. W celu promocji perfum nakręcony został spot reklamowy.

We Remain – 1 października

We wrześniu Christina poinformowała swoich fanów, że nagrała piosenkę, która znajdzie się na soundtracku do filmu Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia. Produkcją piosenki zajęli się Ryan Tedder z zespołu OneRepublic oraz Mikky Ekko. Piosenka zebrała pozytywne recenzje. Jak dotąd odbył się jeden występ z piosenką We Remain, Christina wykonała ją ze swoją finalistką Jacquie Lee w finale programu The Voice.

Gala Muhammad Ali Humanitarian Awards – 3 października

Christina pojawiła się na gali aby odebrać nagrodę Muhammad Ali Humanitarian of the Year za swoją pracę charytatywną. Wzruszona Aguilera odebrała nagrodę mówiąc o tym, jak ważny jest dla niej fakt, że została doceniona za pomoc innym. Nauczyłam się poprzez moje doświadczenia ze Światowym Programem Żywnościowym, że wszyscy jesteśmy tacy sami. Nikt nie jest ważniejszy niż ktokolwiek inny. Jesteśmy tacy sami, jesteśmy ze sobą połączeni – powiedziała.

Say Something – listopad

 Kolejna niespodzianka od Christiny pojawiła się kiedy oznajmiła ona, że nagrała piosenkę razem z debiutującym zespołem A Great Big World. Utwór Say Something wydany został kilka miesięcy wcześniej, jednak nie osiągnął zbyt wielkiego sukcesu. Ktoś ze sztabu Christiny przedstawił jej piosenkę, a ta zauroczona utworem złożyła propozycję nagrania jej ponownie członkom AGBW. Zgoda była natychmiastowa, po tygodniu cała trójka znalazła się w studio nagraniowym. Niedługo później Christina i A Great Big World wystąpili w programie The Voice, co zaowocowało pierwszym miejscem w zestawieniu iTunes. Artyści wykonali piosenkę na żywo ponownie, tym razem na gali American Music Awards.

The Tonight Show with Jay Leno – 27 listopada

Christina pojawiła się w odcinku specjalnym, emitowanym przed Dniem Dziękczynienia. Na widowni zasiedł oddział amerykańskiej armii. Artystka weszła do studia w towarzystwie żołnierzy, udzieliła wywiadu, w którym wyznała, że darzy żołnierzy wielkim szacunkiem i podziękowała im za służbę krajowi. Poza tym opowiedziała o swojej współpracy z zespołem A Great Big World, programie The Voice, a także o swoim synku Maxie. Na koniec, Christina wystąpiła z piosenką Candyman.

Sesja dla magazynu ELLE – grudzień

11 września Christina wzięła udział w sesji zdjęciowej, o czym poinformował na Twitterze fotograf, John Russo. Kilka tygodni później okazało się, że zdjęcia wykonane zostały dla brazylisjkiego wydania magazynu ELLE. W wywiadzie udzielonym magazynowi Christina wyznała, że po zakończeniu 5 sezonu programu The Voice zamierza skupić się na muzyce.

Występ z Lady Gagą – 17 grudnia

 Christina po raz kolejny zaskoczyła swoich fanów. W finale 5 sezonu The Voice, artystka dołączyła do Lady Gagi, z którą wspólnie wykonała jej ostatni singiel Do What U Want. Nikt nie spodziewał się, że kiedykolwiek zobaczy akurat te dwie wokalistki na jednej scenie. Występ wywołał lawinę pozytywnych komentarzy, nie tylko ze strony fanów obu artystek, ale także mediów oraz kolegów i koleżanek z branży. Ostatnio krążą plotki o remixie piosenki Do What U Want, który miałby być duetem Christiny i Gagi. Jak będzie, dowiemy się już w nadchodzącym roku!

Tajemniczy projekt – 25 grudnia

Christina podzieliła się z fanami zdjęciem ze studia, które znajduje się prawdopodobnie w jej nowym domu, z tajemniczym podpisem Pracuję nad czymś specjalnym… Wesołych Świat dla was wszystkich! XoXtina”. To na nowo obudziło plotki o remixie, jaki Christina miałaby nagrać z Lady Gagą. Jak na razie niewiadomo nic poza tym, że Christina rzeczywiście coś nagrywa. Miejmy nadzieję, że sama Christina już niedługo wszystko wyjaśni.

30 grudnia portal Amazon umieścił w swoim serwisie okładkę singla Lady Gagi i Christiny Aguilery, zapowiadana premiera to 1 stycznia 2014 r.

%d bloggers like this: