Oficjalne

Official Charts podsumowuje sprzedaż albumów i singli Christiny Aguilery!

Okazuje się, że Christina Aguilera nie może narzekać na sprzedaż swoich płyt i singli w Wielkiej Brytanii. Strona Official Charts przygotowała zestawienie sprzedaży gwiazd wytwórni Disney’a, gdzie piosenkarka zajęła zaszczytne #2 miejsce plasując się za swą koleżanką z Klubu Myszki Mickey Britney Spears i przed znaną z produkcji Hannah Montana Miley Cyrus.

Od wydania Genie in a Bottle w 1999 roku, Aguilera zdobyła czterokrotnie szczyt brytyjskiej listy przebojów (Genie in a Bottle, Lady Marmalade, Dirrty, Beautiful). Dwadzieścia dwie jej piosenki znalazły się w pierwszej czterdziestce hitów w UK, a aż 16 z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce zestawienia. Przełożyło się to na wysoką sprzedaż albumów i singli. Najlepiej sprzedającym się albumem spośród wszystkich zebranych w zestawieniu gwiazd okazało się „Stripped”, które w Wielkiej Brytanii rozeszło się w nakładzie 1,9 mln kopii. Wszystkie jej albumy natomiast zakupiło natomiast 3,3 mln nabywców.

Największym hitem Christiny w UK okazuje się… „Moves Like Jagger” z 2011 roku będący duetem piosenkarki z zespołem Maroon 5. Co interesujące, wszystkie jej największe hity nie zdobyły nawet szczytu tamtejszej listy przebojów. Wspomniane „Moves Like Jagger” osiągnęło bowiem pozycję #2 i sprzedało się dotychczas w nakładzie 1,4 mln kopii. Najlepiej sprzedającym się singlem wydanym solo jest natomiast „Genie in a Bottle”, który nabyło 694 tys. Brytyjczyków.

Przypominamy jednocześnie, że po wydaniu „Your Body” amerykański magazyn Billboard również pokusił się o zestawienie sprzedaży albumów i singli gwiazdy. Nie ujęto w nim jednak „Moves Like Jagger” (+ 6 mln kopii) czy – co wydaje się zrozumiałe – „Your Body” (+ 500 tys. kopii), „Just a Fool” (+ 500 tys. kopii) oraz „Feel This Moment” (+ 2 mln kopii). I tak najlepiej sprzedającym się albumem piosenkarki w Stanach jest jej debiut fonograficzny, który nabyło do września 2012 roku 8,2 mln Amerykanów. „Stripped” sprzedało się w nakładzie 4,3 mln kopii a „Back to Basics” 1,7 mln. Poniżej miliona dotychczas rozeszły się: „My Kind Of Christmas” (991 tys.), „Burlesque OST” (609 tys.), „Keeps Gettin Better – A Decade Of Hits” (495 tys.), „Mi Reflejo” (484 tys.), „Bionic” (310 tys.) i „Just Be Free” (128 tys.). Nie ujęty w zestawieniu ostatni krążek wokalistki „Lotus” w marcu tego roku zanotował sprzedaż na poziomie 242 tys. kopii. Jeśli zaś idzie o najlepiej sprzedające się cyfrowo solowe single to na prowadzenie wysuwa się zdecydowanie „Ain’t No Other Man” (1,7 mln) a tuż za nim plasują się „Beautiful” (1,2 mln), „Keeps Gettin’ Better” (1,1 mln) i „Hurt” (1,1 mln). Niestety Billboard nie zdecydował się wówczas o podsumowanie sprzedaży w postaci singli fizycznych.

%d bloggers like this: