Oficjalne

„Dirrty” na liście „25 Najbardziej Skandalizujących Teledysków Wszech czasów” według stacji VH1.

Stacja muzyczna VH1 stworzyła ranking „25 Najbardziej Skandalizujących Teledysków Wszech czasów” i obok teledysków Madonny, Lady Gagi, George’a Michaela czy Rihanny postanowiła umieścić na zaszczytnym drugim miejscu klip „Dirrty” wydany w 2002 roku. Uzasadnienie decyzji redaktorów możecie przeczytać poniżej:

Podobnie jak „I’m A Slave 4 U” w przypadku Britney Spears, tak czwarty album Stripped zwiastował przemianę z wypucowanej, czystej gwiazdki popu w Xtinę: jej dzikie i sprośne alter ego, wystrojone tatuażami, percingiem i (najbardziej przerażającymi) włosami w stylu ombre. To przejście było szokujące dla niektórych fanów, którzy nie wiedzieli co myśleć o teledysku w reżyserii Davida LaChapelle, który sam określił go mianem „post-apokaliptycznej orgii”. Seksualne fetysze, zapasy w błocie, sugestywne ruchy taneczne, zdzieranie z siebie ubrań i wszechobecna nieegrzecznośśśśśćć zraziły kupujących płyty i singiel utknął na 48 miejscu listy Billboard. Ale plusem jest to, że klip wprowadził do świata ruch taneczny znany jako „slutdrop” (naprawdę).

Wideo zostało zakazane w Tajlandii z powodu tajlandzkich napisów w tle, które promowały turystykę seksualną (czego reżyser, jak sam twierdził, był nieświadomy). Wielu krytykowało Christinę za podążanie za seksem w celu wybicia się w świecie muzyki a jej wizerunek był jawnie wyśmiewany przez krytyków. Mimo to, klip otrzymał wielkie uznanie w stacji MTV, która ogłosiła go najseksowniejszym teledyskiem jaki kiedykolwiek powstał i umieściła go w Alei Sław programu TRL (Total request Live).

 
%d bloggers like this: