Lotus

Pierwsze recenzje „Your Body”!

Dzień po debiucie nowego singla Christiny w stacji radiowej KIIS.FM w sieci pojawiły się pierwsze recenzje utworu. Dziennikarze w większości pochlebnie wypowiadają się o kompozycji, dostrzegając w niej potencjalny przebój gwarantujący piosenkarce triumfalny powrót do show biznesu. Aby przeczytać wszystkie recenzje, należy kliknąć w opcję „czytaj więcej”.

GRAPEJUICE.COM

NOWA PIOSENKA: CHRISTINA AGUILERA „YOUR BODY”

W końcu nadeszła !

Długo wyczekiwany powrotny singiel Christiny Aguilery „Your Body” właśnie przed chwilą miał swoją premierę. Na co czekasz ? Posłuchaj pierwszej oficjalnej zapowiedzi „Lotus”, nadchodzącego albumu piosenkarki.

Co nas tak oczarowało w piątkowy poranek ? Oto jak powinny wyglądać „triummfalne” powroty !

Bardzo w stylu „Dirrty” 2012 roku, kawałek jest bez wątpienia zaraźliwym pewnikiem, jeśli chodzi o rozgrzewanie parkietów do czerwoności.
To co najbardziej przyciąga uwagę, to bezkompromisowe, silne wokale Xtiny.

W czasach, kiedy wokalistki śpiewają w bezpiecznych, średnich rejestrach by mieć pewność, że będą puszczane w radio, skala wokalu Christiny sięga szczytów swojej niezwykłej objętości, dodając jeszcze więcej autentyczności wersowi „Myślę, że już znasz moje imię”. Jesteśmy pewni, że znamy i nie możemy być szczęśliwsi z powodu, że mamy ją z powrotem !

POPCRUSH

Xtina powraca !

Christina Aguilera ujawniła dzisiejszego poranka (14 września) swój nowy singiel. Ma to czego brakowało piosenkom z jej ostatniego albumu „Bionic”, jej komercyjnej porażki. Tutaj, Christina robi użytek ze swojego potężnego wokalu.

Oczywistością jest, że nie potrzebuje auto-tune. Nie potrzebuje produceckich sztuczek, by jej głos zabrzmiał pełną mocą. Ma to, czego brakuje większości gwiazd popu, mocny wokal będący darem od Boga. Robiąc z niego użytek, postępuje najmądrzej jak tylko może.

Używa wyżej wspomnianego głosu, by wykrzyczeć seksowne, emancypacyjne słowa piosenki. Mała próbka ? „Wszystko czego chcę/To kochać Twe ciało/Dziś Twoja szczęśliwa noc/Wiem, że tego pragniesz.” Wow ! Do tej pory myśleliśmy, że śpiewa „poruszyć Twe ciało” wnioskując po wersji demo w słabej jakości audio. W nieocenzurowanej wersji zapewne jest jeszcze inne słowo, które mogłoby się pomylić z poruszyć. W każdym razie, rozumiemy o co chodzi. Xtina tego pragnie i pragnie tego TERAZ !

Piosenka jest tak świetna jak jest gorąca. Wyprodukowana została przez Maxa Martina i Shellbacka, team odpowiedzialny za zdobywający listy przebojów „We Are Never Ever Getting Back Together” Taylor Swift. Ile razy próbowaliście wyrzucić tę piosenkę z głowy ? „Your Body” nie jest tak słodkie i tak łatwe do zaśpiewania, ale ma tę samą zdolność do zapadania szybko w pamięci, na swój zupełnie inny, zdecydowanie seksowniejszy sposób.

Xtina jest asertywna, jasno deklaruje czego chce i bierze to, zarówno muzycznie jak i lirycznie.

O ile „Call Me Maybe” było dla 2012 roku słodkim hymnem o wymienianu się numerami telefonu i podrywaniu, o tyle to jest klubowa torpeda 2012 roku, która dotyka tematu bezpośrednio, bez uników i podtekstów. Rytm 4 na 4 i gromiący beat symulują rytm miłości, jeśli rozumiecie, co mam na myśli ! To kawałek pełen syntezatorów, ale ma w sobie też popową esencję.

Xtina doskonale balansuje niczym na linie, między elekroniczną muzyką dance, a uroczym popem a robi to w swoich 12 centymetrowych szpilkach. Dobra robota, dziewczyno !

Ocena: 3.5/5

en.8bitcommunity.com

W sumie utwór osiąga to, co powinien: pokazuje wokalny talent Christiny połączony z chwytliwym beatem Maxa Martina. Zapewnia też, że („Your Body”) będzie klubowym hymnem przez kilka miesięcy. Christina wycofuje się z niepotrzebnych wokalnych akrobacji i koncentruje na (prostym) ale chwytliwym tekście pokazując rangę swojego głosu, od wysokich do niskich tonów, nie pytając Cie zmniejszenie głośności.

%d bloggers like this: