News

RANKING: TOP 10 piosenek ostatnich dwudziestu lat.

Poniżej przedstawiamy Wam ranking portalu Examiner.com dotyczący najlepszych i najważniejszych piosenek wydanych wciągu ostatnich dwudziestu lat. „Beautiful” to singiel z drugiego albumu piosenkarki, „Stripped”. W rankingu zajął znakomite miejsce #1 pokonując tym samym „Ray of Light” Madonny czy „Because of You” Kelly Clarkson.

Klikając w opcję „czytaj więcej” będziecie mogli zobaczyć całe zestawienie wraz z uzasadnieniem, jakie znalazło się na stronie.

10: „A Thousand Miles” – Vanessa Carlton
9: „Together Again” – Janet Jackson
8: „Clocks” – Coldplay
7: „Foolish Games” – Jewel
6: „Drops of Jupiter” – Train
5: „Because of You” – Kelly Clarkson
4: „Ironic” – Alanis Morisette
3: „Iris” – the Goo Goo Dolls
2: „Ray of Light” – Madonna
1: „Beautiful” – Christina Aguilera

Lady Gaga chce byś myślał, że to ona wymyśliła piosenki o prawach osób homoseksualnych i akceptacji samego siebie. Jednakże, piosenka „Beautiful” Christiny Aguilery jest najlepszy utwór o akceptacji siebie, która została wydana w 2002 roku. W porównaniu do Lady Gagi, Xtina nie musiała wziąć piosenki z przed 20 lat i skopiować jej nuta po nucie, zmieniając tylko słowa.

Nigdy nie zapomnę powrotu z pracy w październiku 2002 roku. Po tym jak Christina wydała wcześniej piosenkę „Dirrty” wywołała tym wiele kontrowersji, nie byłem zbyt podekscytowany, kiedy ogłoszono, że nowy singiel Christiny zbliża się wielkimi krokami. Gdy utwór pojawił się, byłem zahipnotyzowany. „Wow! To niesamowite,” pomyślałem. Byłem tak poruszony utworem, że musiałem zjechać na pobocze. Nie mogłem uwierzyć, że ta piosenka miała taki ogromny wpływ na mnie, chociaż słyszałem ją tylko raz.

„Beautiful” zostało napisane przez Lindę Perry i jest często uważane za jedną z najlepszych piosenek pop wszech czasów. Jednak to głos Xtiny, ma największym urok w tym mega-hicie. Christina zbyt często nadinterpretuje utwory, pozbawiając je tym samym emocjonalnego wydźwięku, jednak ten problem nie dotyczy „Beautiful”

Mój brat, który był często szykanowany w liceum, powiedział mi, że piosenka „Beautiful” zmieniła jego życie w bardzo głęboki sposób. Dla pokolenia, które dorastało w pierwszej dekadzie XXI wieku, „Beautiful” pozostaje ich piosenką przewodnią.

%d bloggers like this: