Albumy

RANKING: 10 najlepszych utworów Aguilery według PopCrush.

Portal PopCrush.com postanowił stworzyć ranking dziesięciu najlepszych utworów w dorobku Christiny Aguilery. W uzasadnieniu redaktorzy, którzy pracowali nad wybraniem piosenek, napisali: „Wybranie 10 najlepszych utworów Christiny Aguilery nie należało do najłatwiejszych zadań. Biorąc pod uwagę jej potężny głos, trudnością było ograniczenie się do jedynie 10 kompozycji ale w jakiś sposób, udało nam się to. Weteranka branży muzycznej, określana mianem głosu naszego pokolenia, pozostawiła po sobie całą listę przebojów. Utworów Christiny Aguilery nie da się przyporządkować do konkretnego gatunku muzycznego biorąc pod uwagę jej potężny głos i jego możliwości. I to właśnie z tego powodu składamy hołd Xtinie tym zestawieniem, które naszym zdaniem zawiera 10 najlepszych na tę chwilę kawałków w jej dorobku muzycznym.”

Aby zobaczyć 10 najlepszych utworów piosenkarki według serwisu PopCrush należy kliknąć w opcję „czytaj więcej”.

 • 10. COME ON OVER (ALL I WANT IS YOU)
 • COME ON OVER Wszystko związane z tym utworem było tak wspaniałe, że zachwycamy się nim po dziś dzień. „Come On Over” był czwartym i ostatnim singlem z debiutanckiego albumu piosenkarki. Piosenka zadebiutowała na #1 miejscu list przebojów i otrzymała swój hiszpańskojęzyczny odpowiednik „Ven Conmigo (Solamente Tú)” do którego również znamy słowa. No dalej, jesteśmy dwujęzyczni! Zresztą nie tylko utwór jest świetny. Wciąż pamiętamy z rozrzewnieniem wideoklip głównie dlatego, że chcieliśmy mieć bardziej niż cokolwiek innego na świecie takie jak ona kryształki na brzuchu oraz niebieskie, nisko założone na biodrach spodnie.

 • 9. DIRRTY
 • DIRRTY „Dirrty” w 2002 roku był wyjątkowo kontrowersyjnym utworem. Kiedy piosenka została wydana dobra dziewczynka zmieniła się o 180 stopni w Xtinę, a jej seksualność została zaprezentowana opinii publicznej. Mimo, iż Entertaiment Weekly nazwał kawałek „zdesperowanym i ostrym”, „Dirrty” zostało nominowane w kategorii Best Pop Collaboration with Vocals na 45-tej gali Grammy Awards. Wideo niechlubnie zawierało sceny Aguilery w ringu bokserskim ubraną w spodnie z wyciętą pupą i ciemnym makijażem. Po odsunięciu na bok krążących opinii i zaprezentowanych tam stylizacji wciąż uważamy, że jest to jeden z 10 najlepszych utworów w jej karierze.

 • 8. I TURN TO YOU
 • I TURN TO YOU „I Turn To You” to pierwsza ballada na naszej liście ulubionych utworów Christiny Aguilery. Ten utwór udowadnia w jak niesamowity sposób ta dziewczyna potrafi zaśpiewać najwyższe dźwięki ale byliśmy niesamowicie zaskoczeni, gdy odkryliśmy że ta piosenka została napisana przez Darren Warren w 1996 roku i po raz pierwszy nagrana została przez zespół All-4One fna potrzeby filmu „Space Jam” [pol. Kosmiczny Mecz]. Aguilera właściwie nagrała cover tego utworu na swój pierwszy, solowy album. Piosenka nie była promowana na terenie USA ale w pozostałych krajach osiągnęła międzynarodowy sukces pozostając na miejscu #1 przez miesiąc od wydania singla. To był międzynarodowy hit, który sprzedał się w 1,8 mln kopii na świecie.

 • 7. AIN’T NO OTHER MAN
 • AIN'T NO OTHER MAN Ten utwór był głównym punktem zwrotnym w karierze Christiny. Znalazł się na krążku „Back To Basics”, jej pierwszym albumem po 4 latach przerwy (i jednym z naszych ulubionych). Piosenka znalazła się na miejscu #1 w 10 krajach i otrzymała pochlebne opinie ze strony krytyków. Jej głos również został pochwalony w tym kawałku, a wielu krytyków uznało go za jej największe wokalne osiągnięcie. Piosenka zawierała również zmianę gatunku muzycznego w jej karierze – od popu po funk i soul, odtwarzając styl z lat 30. i 40. XX wieku. Ponadto utwór wygrał nagrodę Grammy w kategorii Best Female Pop Vocal Performance. Uwielbiamy ten silny wpływ jazzu na ten kawałek i na chwilę obecną jest jednym z najlepszych w jej dorobku.

 • 6. WHAT A GIRL WANTS
 • WHAT A GIRL WANTS „What a Girl Wants” zostało wydane w 1999 roku i było drugim singlem z jej debiutanckiego albumu. To druga piosenka, która znalazła się na #1 miejscu, a wokale porównywane były do Mariah Carey. Wolimy ten singiel, mimo iż Aguilera mówi coś zupełnie innego niż my. „Powstrzymywałam się przed nagraniem tego utworu jako improwizacji w stylu R&B”, powiedziała swego czasu o utworze. „Wyraźnie chciano z tej piosenki zrobić świeżo brzmiący pop dla nastolatek i nie był to kierunek w którym chciałam podążać.” Cóż, kawałek spędził 24 tygodnie na szczycie listy Billboard, więc niezależnie od tego co sama myśli na jego temat, słuchacze pokochali ten utwór. Tak jak my.

 • 5. FIGHTER
 • FIGHTER Napisany przez Christinę Aguilerę i Scott’a Storch’a utwór „Fighter” jest prowokującym kawałkiem zawierającym elementy rocka, z Davem Navarro grającym na gitarze. Ta piosenka Christiny Aguilery stała się dziewiątym singlem, który znalazł się w pierwszej dwudziestce amerykańskiej listy przebojów, a nawet niemalże stał się hymnem rozgrywek NBA w 2003 roku. Wideoklip odzwierciedla mocne słowa utworu z Aguilerą o kruczoczarnych włosach, która staje się coraz silniejsza i twardsza na przekór tym wszystkim, którzy chcieli by była słabeuszem. W zasadzie ten utwór stał się hymnem każdej dziewczyny i nawet tańczyliśmy w jej rytm w naszej hip-hopowej klasie. Nie ferujcie wyroków…

 • 4. Reflection
 • REFLECTION To była muzyka, która zmieniła życie Christiny Aguilery. By móc nagrać utwór „Reflection” na soundtrack do filmu „Mulan” musiała udowodnić, że jest w stanie zaśpiewać wysokie E powyżej środkowego C (tzw. E dwukreślne). Jeśli by to zrobiła, zdawała sobie sprawę, że podpisałaby kontrakt płytowy. Ćwiczyła śpiewając „Run to You” Whitney Houston, które zawiera tę nutę i wygląda na to, że doprowadziła ćwiczenia do perfekcji bowiem Aguilera została zaangażowana do pracy nad „Reflection” i w krótkim czasie od jego wydania stała się wielką gwiazdą. Chociaż słowa piosenki nie zapadają w pamięć, wokal Aguilery powoduje gęsią skórkę.

 • 3. CANDYMAN
 • CANDYMAN Nie możemy wyrazić, jak bardzo uwielbiamy piosenkę „Candyman”! Trzeci singiel z albumu „Back to Basics” został pozytywnie przyjęty przez krytyków za żywe tempo utworu i brzmienie zainspirowane swingiem. Kierując się inspiracją piosenką grupy Andrew Sisters pt. Boogie Woogie Bugle Boy, Christina przywróciła brzmienie retro, zachowując jednocześnie współczesny ton, z seksownym charakterem i łatwym do śpiewania tekstem. Uwielbiamy też klip, zainspirowany latami 40., w którym Christina wciela się w Rosie the Riveter, a także gwiazdy starego Hollywood, takie jak Judy Garland i Betty Grable. Choreografia i kostiumy są wspaniałe, i cóż, trzy Aguilery są o wiele lepsze niż tylko jedna!

 • 2. GENIE IN A BOTTLE
 • GENIE IN A BOTTLE Pamiętacie pierwszy raz, kiedy usłyszeliście „Genie in a Bottle” w 1999 roku? Czy siedzieliście w samochodzie ze swoją mamą i mówiliście „Kim stara się być ta dziewczyna? Britney Spears”? My tak! Ale Christina szybko nam się spodobała i mogliśmy dzielić nasze uwielbienie między obie piosenkarki. Ten kawałek był debiutem Christiny i sprzedał się w ponad 7 milionach kopii. „Genie in a Bottle” stał się best-sellerem i oczywiście wyniósł Christinę na szczyt. Po tym jak zobaczyliśmy klip i Christinę leżącą na plaży w szortach i białym topie, po raz pierwszy w naszym młodym życiu, chcieliśmy być Christiną, a nie Britney.

 • 1. BEAUTIFUL
 • BEAUTIFUL „Beautiful” to nasza ulubiona ballada Christiny, jest to jeden z jej najmocniejszych i najlepszych singli. Opowiada historię walki z prześladowcami, niskiej samooceny i braku pewności siebie. Aguilera zdobyła dzięki niej nagrodę Grammy, a także GLAAD Media za pozytywne przedstawienie środowiska homoseksualnego. Piosenka ze względu na swój pozytywny przekaz stała się częścią kultury. Jest również zdecydowanie jedną z najbardziej zapamiętywanych i najwspanialszych piosenek Christiny Aguilery. Mimo wielu coverów, autorstwa m. in. Elvisa Costello i Chaka Khan’y, nikt nie śpiewa tej piosenki tak, jak nasza Christina.

  %d bloggers like this: