Back To Basics

VIDEO: 5 lat „Candymana”!

Dokładnie pięć lat temu, 20 lutego 2007 roku, utwór „Candyman” , promujący trzeci album Christiny „Back to Basics” został wydany jako singiel w Stanach Zjednoczonych. Piosenka wyprodukowana przez Lindę Perry stała się hitem na całym świecie. Utwór był powrotem do klimatu lat 40, czasów II Wojny Światowej, wspomnieniem Big Bandów i popularnym w tamtym czasie typu kobiet – Pin Up girl. Kolorowy, zabawny teledysk, nakręcony przez Christinę wspólnie z Matthew Rolstonem został nominowany do nagród MTV Video Musci Awards w kategorii Best Direction. Utrzymany jest w Technikolorze a sama artystka pojawia się w nim w kilku odsłonach i… w kilku nowych kolorach włosów! Wizerunek Aguilery inspirowany był takimi gwiazdami ekranu jak Judy Garland, Greta Gabro, Rita Hayworth czy Veronica Lake. Poniżej możecie obejrzeć klip.

Utwór ten jest jednym z najbardziej znanych w karierze piosenkarki a styl zaprezentowany w teledysku jest do dziś rozpoznawalny przez miliony. Piosenka przyniosła Christinie nominacje do nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy żeński występ pop” a także szereg innych, w tym kilka wygranych. Kilka miesięcy temu wokaliści serialu „Glee” wykonali swoją wersję utworu a jeszcze wcześniej piosenka została zaśpiewana przez uczestników programu muzycznego „Bitwa na Głosy” w TVP.

Klikając w „czytaj więcej” będziecie mogli zobaczyć występy artystki z trasy, programów telewizyjnych i rozdań nagród muzycznych.

%d bloggers like this: