Bionic

Claude Kelly mówi o Woohoo!

Claude Kelly, amerykański muzyk, wokalista i autor tekstów, który pracował z Christiną nad albumem Bionic i soundtrackiem do filmu Burleska, wypowiedział się ostatnio na temat jednej stworzonej wspólnie piosenki. Na swoim oficjalnym koncie w serwisie Tumblr zamieścił notkę pod tytułem: Piosenki, o których nie wiedzieliście, że jestem ich autorem. Tematem wypowiedzi jest piosenka Woohoo, pochodząca z albumu Bionic.

Napisałem tę bezczelną nutę z niesamowitą Ester Dean i oczywiście z Christiną. Wyprodukował ją Polon Da Don.

To zabawne, ta piosenka nadal jest dla mnie świetna. Reakcja, jaką wywołała w tamtym czasie Christina była ogromna, nie sądzę, że piosenka otrzymała tyle sympatii, ile powinna. To kolaboracja z Nicki Minaj, której kariera dopiero się zaczynała. Mógłbym się założyć, że gdyby ta piosenka była kawałkiem Nicki z gościnnym występem Christiny, piosenka otrzymałaby uwagę, na którą zasługiwała.

To perwersyjna piosenka, bardziej prawdziwa niż to, co słyszymy w radiu od innych artystów. Myślę, że to właśnie się dzieje, kiedy umieścisz mnie, Ester i Christinę w jednym pokoju. Dużo wulgarnych żartów, śmiechu i śpiewania.

Mam gdzieś to, co mówią krytycy. Moim zdaniem na Bionicu znajduje się kilka perełek i Woohoo jest jedną z nich.

Claude Kelly współpracował z Christiną również przy piosenkach Desnudate, Glam, Vanity, Prima Donna, Show Me How You Burlesque i Express.

%d bloggers like this: