Bionic

Ladytron na temat piosenek dla Christiny „Były zbyt ryzykowane dla RCA”

Od kiedy czwarty krążek Christiny, Bionic nie zyskał artystycznego i komercjalnego sukcesu, wielu producentów, którzy współpracowali z Christiną nad brzmieniem, broniło piosenkarki, twierdząc, że wytwórnia RCA tym razem nie zgodziła się na wizje proponowaną przez artystkę, przez co ostatni album brzmiał inaczej niż zaplanowała. Angielski zespół Ladytron wielokrotnie wypowiadał się na ten temat, powtarzając jak mocno wytwórnia wtargnęła w koncepcje albumu. Nie było inaczej teraz, w ostatnim wywiadzie udzielonym przez grupę. Członkowie zapytani o to, dlaczego z trzech utworów tylko dwa pojawiły się na płycie – i to w wersji deluxe – odpowiedzieli:

– To nie nasza wina. To była decyzja podjęta przez (innych) producentów albumu. Utwór, który Goldfrapp zrobił razem z nią, w ogóle nie został wydany. Spędziliśmy dobry czas i świetnie nam się współpracowało z Christiną, ale kiedy tylko praca w studiu dobiegła końca (utwór) wypadł nam z rak. Przypuszczam, że stała za tym seria dyskusji i konserwatywnych rozmów, zgodnie z którymi uznano, że byłoby to zbyt ryzykowne w momencie wydawania albumu.

Poniżej możecie usłyszeć dwie, z trzech piosenek jakie zespół Ladytron stworzył dla Christiny – Little Dreamer i Birds of Prey. Czy faktycznie wydanie ich w postaci singli, byłoby zbyt ryzykownym posunięciem?

%d bloggers like this: