News

Serwis Xtina.pl podsumowuje rok 2010.

Rok 2010 odchodzi w zapomnienie wraz z nadchodzącym 2011. W ciągu ostatniego kalendarzowego miesiąca nastąpił wysyp wszelkiej maści rankingów, podsumowań i zestawień w których znalazła się Christina, z różnym dodajmy to skutkiem – raz lepszym, raz gorszym. Xtina.pl pokusiło się o sporządzenie własnego podsumowania. W tym celu opracowaliśmy dla was kalendarium wydarzeń z życia zawodowego i prywatnego piosenkarki, określiliśmy na podstawie wszelkich dostępnych dotychczas informacji co prawdopodobnie czeka ją po hucznym, mamy nadzieję, sylwestrze oraz przypomnimy sobie i Wam największe porażki i sukcesy roku 2010. Mamy nadzieję, że przygotowana niespodzianka przypadnie Wam do gustu.
Całość możecie przeczytać w opcji „skomentuj”.

Wygląd piosenkarki między styczniem a czerwcem.


Rok 2010 obfitował w życiu Christiny Aguilery w wiele zmian i nowych doświadczeń zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Piosenkarka w trakcie 12 miesięcy skończyła pracę na planie swojego debiutu filmowego, wydała czwarty studyjny krążek „Bionic” oraz soundtrack „Burlesque”, otrzymała po ponad 10 latach kariery scenicznej swoją pierwszą gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław i zmierzyła się z opiniami krytyków po listopadowej, światowej premierze swojego pełnometrażowego filmu. W życiu prywatnym także zaszły daleko idące zmiany. Po 8 latach związku i 5 latach małżeństwa artystka rozstała się ze swoim mężem Jordanem Bratmanem i znalazła nową miłość w ramionach Matta D. Rutlera, nie zapominając przy tym o najważniejszym mężczyźnie swojego życia – synku Maxie Lironie Bratmanie.
Poniżej możecie przeczytać kalendarium najważniejszych wydarzeń zawodowych i prywatnych z życia gwiazdy. Większość z nich zawiera odnośniki do plików wideo bądź zdjęć je dokumentujących, dzięki czemu dostajecie wszystkie ważniejsze wywiady i występy z roku 2010 w pigułce.

Kalendarium 2010

styczeń


1 styczeń – Christina świętuje rozpoczęcie roku 2010 w klubie TAO w Los Angeles, gdzie jest gospodynią imprezy, razem z mężem Jordanem Bratmanem i przyjaciółką Nicole Ritchie. W jednym z wywiadów udzielonym na czerwonym dywanie zapowiada premierę czwartego studyjnego albumu na marzec.
3 styczeń – potwierdza się informacja o pojawieniu się Aguilery na okładce lutowego wydania Marie Claire. Sesję do magazynu przygotowała ceniona fotografka Peggy Sirota. W udzielonym dziennikarce wywiadzie Christina po raz pierwszy zdradziła tytuł krążka – „Bionic” – i prawdopodobną nazwę singla promującego album – „Glam”.
8 styczeń – Sony BMG potwierdza premierę „Bionic” w marcu 2010 roku.
12 styczeń – Max Liron Bratman, syn Christiny Aguilery i jej męża Jordana Bratmana, obchodzi swoje drugie urodziny.
17 styczeń – Christina Aguilera i Cher pojawiają się na 67-mym rozdaniu Złotych Globów. Panie zapowiadają nominowanych w dwóch kategoriach Best Original Song Motion Picture i Best Original Score Motion Picture, wręczają zwycięzcom statuetki i „bezwstydnie promują Burlesque”. 5-krotna zwyciężczyni nagrody Grammy podpisuje również jedno z aut Chrysler 300. Dochód z jego sprzedaży przeznaczony zostanie na rzecz zniszczonego Haiti.
22 styczeń – Christina bierze udział w akcji „Hope For Haiti Now”, gdzie wykonuje akustyczną wersję ballady „Lift Me Up” z nadchodzącego albumu „Bionic”. Występ zostaje sklasyfikowany jako jeden z 10 najlepszych wieczoru. Pieniądze zebrane w trakcie akcji przeznaczone są na rzecz zniszczonego w trakcie trzęsienia ziemi Haiti.
27 styczeń – premiera spotu na rzecz ONZ-owskiego programu dożywiania. Christina występuje razem z ikoną sportu Muhammadem Ali. Oboje proszą o datki na rzecz organizacji, które posłużą na zakup żywności oraz dokarmianie matek i dzieci w zniszczonym przez kataklizm Haiti.
29 styczeń – wytwórnia płytowa RCA wydaje oświadczenie w którym informuje, że premiera czwartego studyjnego albumu Christiny Aguilery zostaje przesunięta na kwiecień 2010. Pierwszy singiel – „Glam” – ma zostać wydany w lutym.
Piosenkarka pojawia się wraz z mężem na imprezie Tricky Stewarta przed rozdaniem nagród muzycznych Grammy.

luty

18 luty – Christina kończy pracę na planie „Burlesque”.

marzec

3 marzec – oficjalny koniec etapu produkcji filmu „Burlesque”.
4 marzec – impreza z okazji zakończenia zdjęć do filmu na której gości obsada w tym Aguilera. W jej trakcie po raz pierwszy wyemitowany zostaje fragment występu z utworem „Express”.
20 marzec – oficjalna strona artystki zmienia szatę graficzną. Pojawia się zapowiedź newsa na łamach portalu i rozpoczyna się trzydniowe do jego premiery odliczanie.
23 marzec – strona ca.com upublicznia okładkę singla „Not Myself Tonight” z albumu „Bionic”.
24 marzec – serwis artystki po raz kolejny zmienia szatę graficzną i zamieszcza tekst singla „Not Myself Tonight”.
25 marzec – strona ca.com informuje o premierze albumu „Bionic” 8 czerwca 2010 roku i upublicznia okładkę krążka.
27 marzec – serwis christinaaguilera.com zamieszcza fragment pierwszego singla z albumu „Bionic”.
29 marzec – za pośrednictwem swojego radia piosenkarka zaprasza na premierę „Not Myself Tonight” i ogłasza, że wystąpi w programie Storytellers.
30 marzec – premiera singla „Not Myself Tonight” za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej artystki i jej radia.
31 marzec – wywiad dla programu On-Air with Ryan Seacrest emitowanego w stacji radiowej 102.7 KIIS FM.

kwiecień

1 kwiecień – Christina udziela w ramach promocji „Bionic” wywiadu nowojorskiej stacji radiowej Z100.
7 kwiecień – piosenkarka za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej zamieszcza wiadomość do fanów na temat nowego albumu.
Rozpoczęcie zdjęć do klipu „Not Myself Tonight”. Reżyserem Hype Williams.
9 kwiecień – ostatni dzień zdjęciowy na planie wideo do „Not Myself Tonight”
10 kwiecień – wywiad radiowy na temat „Bionic” dla stacji 107.5 The River.
13 kwiecień – premiera singla „Not Myself Tonight” w serwisie iTunes.
19 kwiecień – radiowy wywiad dla Channel 933′s Johnjay and Rich, Kidd Kraddick in the Morning i The Macro Show na temat albumu „Bionic”.
20 kwiecień – wywiad radiowy na temat krążka dla stacji Star 94 FM i Z100 oraz programów 107.9 Online Triple A Show i The Bert Show.
21 kwiecień – radiowe wywiady promocyjne dla KDWB-FM, Elvis Duran and The Morning Show i WNCI 97.9 Dave & Jimmy.
23 kwiecień – radiowy wywiad dla stacji 92.3 Now FM.
Pojawia się informacja o soundtacku z filmu „Burlesque” na którym ma znaleźć się 8 utworów nagranych przez Christinę.
28 kwiecień – profil Vevo w serwisie YouTube zamieszcza dwa pierwsze fragmenty wideoklipu do promocyjnego singla z „Bionic”.
29 kwiecień – premiera ekskluzywnych wywiadów dla Vevo dotyczących teledysków artystki. Trzeci fragment klipu do „Not Myself Tonight”. Wywiad radiowy dla stacji 104.5 CHUM FM.
30 kwiecień – premiera teledysku do utworu „Not Myself Tonight” na portalu VeVo.com i profilu Vevo w serwisie YouTube.

maj

1 maj – wywiad radiowy dla stacji 99.9 Virgin.
7 maj – występ i wywiad w programie The Oprah Winfrey Show. Aguilera w towarzystwie grupy tancerzy wykonała ocenzurowany singiel „Not Myself Tonight”.
RCA za pośrednictwem oficjalnego kanału piosenkarki w serwisie Youtube upubliczniło ocenzurowany utwór „WooHoo” z Nicki Minaj na featuringu.
10 maj – oficjalna strona internetowa christinaaguilera.com ogłasza światową trasę koncertową Bionic Tour i zamieszcza daty koncertów na terenie Ameryki Północnej.
11 maj – piosenkarka wyjeżdża na Haiti by w roli ambasadora dobrej woli ONZ-owskiego World Food Programme zaznajomić się z sytuacją tam panującą po trzęsieniu ziemi i nieść pomoc niedożywionym dzieciom, matkom i kobietom w ciąży.
18 maj – Christina za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej zamieszcza wiadomość w której ustosunkowuje się do konfliktu wykreowanego przez media między nią a Lady Gagą.
19 maj – utwór „WooHoo” pojawia się w sprzedaży w serwisie iTunes.
23 maj – premiera biżuterii Christiny stworzonej przed znanego jubilera Stephena Webstera, do kupienia za pośrednictwem sklepu na oficjalnej stronie artystki.
24 maj – Live Nation wydaje oświadczenie w którym zawiadamia o przesunięciu trasy Bionic Tour na 2011 rok.
26 maj – występ w finale programu American Idol. Piosenkarka w towarzystwie uczestników show wykonała utwór „Fighter”, a następnie solo zaśpiewała balladę „You Lost Me”.
27 maj – wywiad radiowy w programie On-Air with Ryan Seacrest.

czerwiec

6 czerwiec – występ na gali MTV Movie Awards. Piosenkarka wykonała medlay utworów „Bionic”, „Not Myself Tonight” i „WooHoo”.
7 czerwiec – emisja programu Christina Aguilera: On The Record with Fuse w Fuse.tv
8 czerwiec – występ i wywiad dla porannego programu The Today Show. Piosenkarka w trakcie 30 minutowego mini koncertu wykonała utwory Bionic, Not Myself Tonight, You Lost Me, Beautiful i Fighter. Wywiad dla stacji radiowej SIRIUS XM w Nowym Jorku. Światowa premiera albumu „Bionic”.
9 czerwiec – wywiad i występ w programie Late Show With David Letterman. Artystka zaśpiewała balladę „You Lost Me”.
Impreza Sony BMG i RCA z okazji światowej premiery albumu „Bionic” na której bawiła się m.in. sama artystka, jej mąż Jordan Bratman, tancerze Aguilery, Kim Kardashian , Serena Williams i Selita Ebanks.
10 czerwiec – wywiad i występ w programie Live with Regis & Kelly. Aguilera w grupie tancerek wykonała utwór „Not Myself Tonight”.
11 czerwiec – mini koncert w porannym programie The Early Show. Piosenkarka na scenie wykonała utwory medlay Genie in a Bottle i What a Girl Wants, Not Myself Tonight, You Lost Me oraz Fighter.
13 czerwiec – występ w programie Storytellers i Behind The Music. W trakcie programu Storytellers Christina wykonała Genie in a Bottle, What A Girl Wants, Stripped Part. 1, Dirrty, Beautiful, Fighter, Ain’t No Other Man, I’m Ok, Bionic, Not Myself Tonight i You Lost Me. Program Behind The Music poświęcony był artystce i jej karierze. Opatrzony wywiadami jej znajomych, rodziny, męża i samej Aguilery pokazywał przebieg kariery piosenkarki od konkursów talentów na początku lat 80. po wydanie albumu Bionic.
15 czerwiec – piosenkarka wykonuje hymn narodowy Stanów Zjednoczonych przed rozgrywkami NBA Finals Game 6.
17 czerwiec – Christina wykonuje hymn USA przed rozgrywkami NBA Finals Game 7.
26 czerwiec – Christina wraz z mężem Jordanem Bratmenem biorą udział w imprezie „Burlesque” zorganizowanej w Meksyku w ramach Summer of Sony.
Premiera okładki drugiego fizycznego singla z albumu „Bionic” – „You Lost Me”.
28-30 czerwiec – praca na planie klipu do utworu „You Lost Me”. Reżyserem Anthony Mandler.

lipiec

2 lipiec – Christina na planie serialu „Entourage” w którego finałowym odcinku siódmego sezonu ma się pojawić.
8 lipiec – Jordan i Christina na imprezie Jonathan Yeo Gallery Opening Reception.
17 lipiec – menadżer gwiazdy – Irving Azoff – potwierdza trasę koncertową w 2011 roku.
22 lipiec – premiera klipu do utworu „You Lost Me” w serwisie VeVo.com

sierpień

19 sierpień – zapowiedź premiery nowego zapachu Christiny Aguilery o wdzięcznej nazwie „Royal Desire”. Perfumy w sklepach mają pojawić się jesienią.
25-30 sierpień – wakacje we Włoszech. Jak później przyznała artystka wspólna wycieczka z mężem była próbą ratowania związku pary.

wrzesień

7 wrzesień – australijski oddział Sony BMG potwierdza informację, że w kraju kangurów singlem zostanie utwór „I Hate Boys”.
11 wrzesień – Jordan Bratman i Christina Aguilera decydują się na separację.
12 wrzesień – Christina pojawia się na imprezie The Montblanc John Lennon Edition, gdzie przy akompaniamencie Lindy Perry wykonuje utwór „Imagine” z repertuaru Lennona.
Premiera w stacji HBO finałowego odcinka serialu Entourage z epizodyczną rolą Christiny.
19 wrzesień – w warszawskim hotelu Belveder odbywa się polska premiera perfum „Royal Desire”.
25 wrzesień – Aguilera na imprezie LACMA The Lynda & Stewart Resnick Exhibition Gala, gdzie w towarzystwie orkiestry wykonała „Beautiful”, „Fighter”, „You Lost Me” i „Imagine” Lennona.
Premiera nowego spotu w którym Christina nawołuje o datki na rzecz ONZ-owskiego programu World Hunger Relief.
28 wrzesień – premiera spotu telewizyjnego promującego nowy zapach Aguilery „Royal Desire”.

październik

5 październik – premiera książki „Burlesque” opisującej proces powstawania filmu. Autorem jest reżyser obrazu Steve Antin, Cher podjęła się zadania napisania wstępu a Christina przedmowy. 176-cio stronicowa książka opatrzona została mnóstwem zdjęć z planu i szkicami z etapu przedprodukcyjnego.
7 październik – konferencja prasowa dotycząca filmu „Burlesque”. Christina wykonała na oczach międzynarodowych dziennikarzy utwór „Bound To You”.
12 październik – Christina publicznie ogłasza separację z mężem.
14 październik – na amerykański rynek wchodzą perfumy Christina Aguilera By Day i By Night.
15 październik – impreza The Waikiki EDITION private sunset beach BBQ na Hawajach w czasie której gospodynią jest Christina. Towarzyszy jej producent Tricky Stewart.
Pełnomocnik Aguilery składa w sądzie w Los Angeles dokumenty dotyczące rozwodu.
16 październik – Christina gospodynią imprezy Morimoto dinner held at The Waikiki EDITION na Hawajach.
23 październik – występ na charytatywnym koncercie Justin Timberlake & Friends Concert a Special Evening Benefiting Shriners Hospitals for Children w Las Vegas w trakcie którego piosenkarka wykonuje utwory: „Beautiful”, „Fighter”, „Bionic”, „Not Myself Tonight”, „Ain’t No Other Man” i „Genie in a Bottle”. Dochód przeznaczony zostaje na szpitale dziecięce.
30 październik – piosenkarka daje prywatny koncert w San Diego w trakcie którego wykonuje „Keeps Gettin’ Better”, „Dirrty”, „Lady Marmalade”, „Beautiful”, „Fighter”, „Bionic”, „Not Myself Tonight”, „Ain’t No Other Man”, „Genie in a Bottle”, „You Lost Me” i „At Last”.

listopad

1 listopad – w sieci ukazuje się pierwsze 50 sekundowe nagranie z utworem „Castle Walls”.
3 listopad – pojawia się magazyn Redbook z Christiną na okładce i pierwszym wywiadem dotyczącym rozwodu.
4 listopad – Aguilera przyłącza się do kampanii „It Gets Better” na rzecz praw młodych gejów, lesbijek i osób biseksualnych.
EW potwierdza, że na nowym albumie rapera T.I. znajdzie się utwór z Christiną na featuringu.
5 listopad – pojawia się brytyjskie wydanie magazynu InStyle z Christiną na okładce i wywiadem wewnątrz w którym piosenkarka po raz pierwszy potwierdza, że nagrywa nowy album.
8 listopad – pojawiają się pierwsze informacje o związku Christiny i Matthew D. Rutlera.
13 listopad – Christina i Cam Gigandet udzielają serii wywiadów w trakcie dnia prasowego „Burlesque”.
15 listopad – po ponad 10 latach kariery Aguilera otrzymuje swoją pierwszą gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław w LA. Na ceremonii pojawił się menadżer piosenkarki Irving Azoff, rodzina – mama Shelly i przyrodni brat Mikey, reżyser „Burlesque” Steve Antin i człowiek odpowiedzialny za odkrycie Aguilery oraz podpisanie przez RCA z nią kontraktu, jej „muzyczny ojciec”, producent i przyjaciel Ron Fair.
Amerykańska premiera „Burlesque” w Los Angeles.
17 listopad – występ i wywiad w programie The Tonight Show with Jay Leno. Aguilera wykonała balladę „Bound To You”.
20 listopad – wywiad i występ w programie The Ellen DeGeneres Show. Christina zaśpiewała cover utworu Etty James „Something’s Got A Hold On Me”.
Wywiad radiowy w programie Ryana Seacresta. Emisja programu „Burlesque: Unscripted” z Cher i Christiną w roli głównej.
21 listopad – występ Christiny podczas gali American Music Awards z utworem „Express”.
22 listopad – premiera soundtracku do filmu „Burlesque” z ośmioma utworami Christiny. Emisja programu Chelsea’s Big Interview Special w stacji E! i Conan O’Brien Show w których Christina udziela wywiadów w ramach promocji „Burlesque”. W programie Conana daje dodatkowo występ z coverem Etty James „Something Got’s A Hold On Me”.
23 listopad – występ Christiny w finale amerykańskiego programu „Dancing With The Stars”. Piosenkarka wykonała „Beautiful” i „Show Me How You Burlesque”.
24 listopad – Alex Da Kid, producent utworu Castle Walls z albumu No Mercy rapera T.I., przyznaje, że pracuje nad materiałem na nowy album Aguilery.
25 listopad – w serwisie YouTube pojawia się pierwszy przedsmak kolaboracji Christiny z raperem T.I.

grudzień

3 grudzień – Christina pojawia się na okładce magazynu People, gdzie w wywiadzie po raz kolejny opowiada o rozstaniu z Jordanem Bratmanem i potwierdza, choć nie wprost, swój nowy związek z Mattem Rutlerem.
5 grudzień – wywiad dla Saturday Night Online na temat „Burlesque”.
6 grudzień – konferencja prasowa „Burlesque” w Tokio dla prasy azjatyckiej.
Wywiad w japońskim programie telewizyjnym Sukkiri.
7 grudzień – światowa premiera albumu T.I. No Mercy z przyszłym singlem Castle Walls z Christiną na featuringu.
Premiera „Burlesque” w Tokio.
9 grudzień – „Burlesque” photocall i premiera filmu w Madrycie.
12 grudzień – występ Christiny z utworami „Beautiful” w duecie z Rebeccą Ferguson i solo „Express” w brytyjskim programie X-Factor.
13 grudzień – europejska premiera „Burlesque” w Londynie.
14 grudzień – wywiad dla brytyjskiego programu porannego Daybreak.
15 grudzień – emisja hiszpańskiego programu Fama Revolution. „Burlesque” i ballady „Bound Tou You” oraz „You Havent Seen The Last Of Me” zdobywają nominacje do Złotych Globów.
Photocall „Burlesque” w Paryżu. Wywiad dla francuskiego programu Le Grand Journal.
16 grudzień – photocall i premiera „Burlesque” w Berlinie.
18 grudzień – Christina obchodzi swoje 30-ste urodziny. Emisja programu „New Special „Burlesque” BTS” na kanale T4.
31 grudzień – impreza z okazji 30 urodzin piosenkarki. Aguilera świętuje sylwester.

Wygląd piosenkarki między lipcem a grudniem.

Wzloty i upadki roku 2010


Gdy rok 2010 się rozpoczynał wszystko wskazywało na to, że niezaprzeczalnie 12 miesięcy będzie należeć do Christiny Aguilery. Dzisiaj, bogaci w wiedzę i zdobyte przez ten czas doświadczenia wiemy, że tak się nie stało. Poniżej możecie zaznajomić się z największymi naszym zdaniem sukcesami i porażkami piosenkarki.

Sukcesy

Pozycja „Bionic” na polskich listach: Czwarty studyjny album Christiny nie był krążkiem który odnosił sukcesy na arenie międzynarodowej. W Polsce natomiast radził sobie dość przyzwoicie. Pomimo wyłączności jaką przez pierwsze tygodnie w sprzedaży miała sieć salonów Empik fani Aguilery kupili znaczną ilość egzemplarzy dzięki czemu płyta piosenkarki uplasowała się na #9 miejscu listy OLIS i przeszła tym samym do historii jako najwyżej debiutująca z dorobku piosenkarki w naszym kraju. Fanów w Polsce cieszyła również pozycja krążka na listach bestsellerów w sklepach muzycznych Empik i Media Markt, gdzie zajął on odpowiednio #4 i #17 miejsce.
Nowy zapach „Royal Desire”: Czwarty zapach Christiny Aguilery mimo, że ukazał się w perfumeriach dopiero we wrześniu jest absolutnie jednym z najlepiej promowanych i najczęściej kupowanych flakoników na świecie. Najlepszym potwierdzeniem tej tezy niech będzie fakt, że serwer oficjalnej strony perfum, gdy serwis oferował bezpłatne próbki, został przeciążony ilością wejść i zamówień przez co część osób musiało obejść się smakiem.
Soundtrack „Burlesque” pozycja na listach i sprzedaż: Klęska „Bionic” na listach przebojów doprowadziła do tego, że fani piosenkarki z trwogą myśleli o powodzeniu soundtracku. Okazało się, że niepotrzebnie. Mimo, że nie promowany przez żaden singiel, album zadebiutował na #2 miejscu listy Billboard Soundtracks i #18 Billboard Hot 200 sprzedając się w ilości ok. 250 tysięcy egzemplarzy w ciągu czterech tygodni od premiery. Zainteresowanie krążkiem jest i było dość znaczne. Dwa sklepy internetowe Walmart.com i Amazon.com w ciągu kilku dni sprzedały wszystkie posiadane przez nie kopie albumu, a sam krążek znalazł się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych soundtracków w serwisie iTunes, w Stanach Zjednoczonych dochodząc nawet to miejsca #1. Dodać należy, że w większości krajów standardowe CD jest limitowane i dopiero tuż przed premierą filmu w danym kraju płyta znajdzie się we wszystkich sklepach muzycznych (tak jak np. w Polsce). OST mimo, że wydane ponad miesiąc temu w dalszym ciągu utrzymuje się w pierwszej trzydziestce na lokalnych listach przebojów, m.in. w Kanadzie.
Box Office „Burlesque”: Po ponad miesiącu od premiery film zarobił niemal 40 milionów dolarów. Co ciekawe jednak produkcja nie jest wyświetlana we wszystkich krajach. Tylko na samym kontynencie europejskim debiut filmowy Aguilery jest wyświetlany w około 1/5 krajów, wśród których nie ma największego europejskiego rynku zbytu czyli Rosji. Niewątpliwie wyniki sprzedaży biletów na „Burlesque” są umiarkowanym, choć wciąż sukcesem.

Porażki

Sprzedaż albumu „Bionic”: Czwarty studyjny krążek pop gwiazdy miał w założeniu pozwolić jej na wielomiesięczną okupację list przebojów i co najmniej przyzwoitą sprzedaż. Tak się jednak nie stało. „Bionic” okazał się komercyjną klapą roku. Zaraz po oficjalnej premierze albumu, 8 czerwca, swoją kopię krążka nabyło zaledwie 112 tysięcy osób, co dało płycie #3 miejsce na liście Billboardu Hot 200. Z tygodnia na tydzień było jednak coraz gorzej. Nie pomagały wywiady i występy. Po pierwszym tygodniu od debiutu sprzedaż płyty spadła aż o 64%. Na chwilę obecną szacuje się, że czwarty studyjny album Aguilery rozszedł się w nieco ponad pół miliona egzemplarzy na całym świecie. Jest to najgorszy wynik jeżeli chodzi o wszystkie, wydane do 2008 roku płyty, w tym kompilację hitów „Keeps Gettin’ Better”, której sprzedaż sięga miliona.
Pozycje „Bionic” na listach: Wyjściowa pozycja albumu na listach, tuż po premierze, dawała fanom nadzieję na komercyjny sukces. Szybko okazało się, że krążek nie jest w stanie utrzymać się na listach. W Stanach Zjednoczonych czwarty studyjny album Aguilery zadebiutował na miejscu #3 jednak szybko zaczął spadać, by ostatecznie po 6 tygodniach odejść w niepamięć (spadki na liście Billboard Hot 200 wyglądały następująco: 3 – 9 – 22 – 32 – 34). Nie inaczej było na największym europejskim rynku muzycznym, w Wielkiej Brytanii. Fani na całym świecie zachwyceni byli bardzo wysoką, bo pierwszą pozycją, na brytyjskiej liście UK Albums Chart. Po tygodniu nastąpił jednak bardzo zimny prysznic. Album spadł ze szczytu aż na miejsce 29-te i do historii przeszedł jako krążek z największym spadkiem z miejsca #1. „Bionic” na liście Zjednoczonego Królestwa gościł zaledwie 4 tygodnie (spadki wyglądały następująco: 1 – 29 – 45 – 71). Krążek miernie radził sobie na liście Global Album Chart, gdzie zadebiutował na miejscu #3 i gościł zaledwie miesiąc.
Komercyjna porażka singli z „Bionic”: Kiedy nastąpiła premiera singla „Not Myself Tonight” fani przez dość długi czas oglądali swoją idolkę w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych utworów w serwisach iTunes i Amazon na niemal całym świecie. Zainteresowanie utworem szybko jednak stopniało. Pierwszy singiel z albumu „Bionic” zadebiutował na #23 miejscu listy Billboard Hot 100 i po tygodniu zaczął spadać. Nie pomógł na dłuższą metę kontrowersyjny teledysk, zaszczytne miano najczęściej odtwarzanej piosenki w amerykańskich radiach i wysoka pozycja na innej liście Billboard Dance/Club Play Chart gdzie ostatecznie dotarł do miejsca #1. Nie inaczej było z drugim fizycznym singlem – „You Lost Me”. Piękna i wzruszająca ballada wydana została w okresie wakacyjnym, zupełnie nie nadającym się dla tego typu utworów. Przełożyło się to na zainteresowanie kawałkiem w mediach. Ballada praktycznie w ogóle nie była grana w radiach, teledysk nie należał do najczęściej emitowanych w stacjach muzycznych. To miało wpływ na pozycję singla na listach przebojów. „You Lost Me” w ogóle nie zadebiutowało na liście Billboard Hot 100 i przeszło tym samym do historii jako pierwszy singiel Aguilery, który nie znalazł się w tym rankingu. Na otarcie łez fanom pozostało miejsce pierwsze remiksu utworu – Hex Hector Mac Quayle Radio Edit – na U.S. Hot Dance Club Songs. Pomiędzy „Not Myself Tonight” i „You Lost Me” w Stanach w formie elektronicznej wydano piosenkę „WooHoo” z Nicki Minaj na featuringu. Utwór radził sobie średnio na listach iTunes (najlepiej na Pop Chart gdzie dotarł do pierwszej dwudziestki), co pozwoliło mu na zadebiutowanie na Billboard Hot 100 na miejscu #79.
Brak nominacji do Grammy Awards: Mimo, że utwory i album „Bionic” zostały pre-nominowane do nagrody Grammy Awards, samej nominacji już nie otrzymały. Jest to niewątpliwie porażka Christiny, a czwarty album piosenkarki przechodzi do historii jako jedyny studyjny krążek, który nie zdobył nominacji do tej prestiżowej nagrody.

Rok 2011


Nadchodzący wielkimi krokami rok 2011 zapowiada się również interesująco. Poniżej, na podstawie dostępnych informacji, wypisaliśmy prawdopodobne wydarzenia, które mogą mieć, bądź będą miały miejsce w życiu zawodowym i prywatnym piosenkarki.

Rozwód: Pełnomocnik Christiny w październiku złożył dokumenty rozwodowe do sądu w Los Angeles i mimo, że od tego czasu minęły już prawie dwa miesiące na chwilą obecną nie ma żadnych informacji dotyczących rozwiązania związku państwa Bratmanów. Rozwód Jordana i Christiny odbędzie się zatem prawdopodobnie w zbliżającym się roku. Poza rozwiązaniem małżeństwa para będzie musiała zmierzyć się z podziałem majątku i praw rodzicielskich do syna – Maxa.
Związek z Mattem Rutlerem: W roku 2011 będziemy w dalszym ciągu obserwować związek piosenkarki z jej nowym chłopakiem.
Nowa płyta: W wywiadzie dla magazynu In Style Christina potwierdziła, że pracuje nad nowym albumem. Obecnie wiadomo, że nad materiałem pracuje Alex Da Kid (odpowiedzialny za „Castle Walls”) i DJ Premier o którego angażu w nowy krążek wiadomo z portalu społecznościowego twitter. Od stycznia, po zakończeniu intensywnej promocji „Burlesque” na świecie, piosenkarka wchodzi do studia by przygotować nowe utwory. Rok 2011 spędzimy zatem na oczekiwaniu na nowy materiał i zapewne będziemy emocjonować się informacjami dotyczącymi potencjalnych producentów krążka.
Trasa koncertowa: (?) Od połowy roku 2010 wiemy, że światowa trasa koncertowa Bionic Tour jest przeniesiona na przyszły rok. Dotychczas nikt tych informacji nie odwołał za to pojawiały się nowe o prawdopodobnym DVD z zapisem koncertu i przygotowanych strojach. Jednak w świetle wiadomości o pracy Aguilery nad nowym albumem wydaje się mało prawdopodobne by artystka zdecydowała się ruszyć z koncertową trupą w świat.
Premiera „Burlesque” w Polsce: 18 luty 2011 jest wyczekiwaną przed polskich fanów datą. Właśnie wtedy do kin w całym kraju wejdzie debiut filmowy Christiny w którym towarzyszy jej legendarna Cher. Będziemy zatem uważnie obserwowali polską promocję obrazu, opinie krytyków, programy telewizyjne, prasę i rodzimy box office.
DVD „Burlesque”: Nadchodzący nowy rok to także spodziewana premiera dvd z zapisem pierwszego pełnometrażowego filmu z Aguilerą w roli głównej. Steve Antin w wywiadzie dla portalu Collider zapowiedział mnóstwo atrakcji związanych z dodatkami, wyciętymi scenami i niepublikowanymi wywiadami obsady obrazu.
Nowy film: (?) W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Christina Aguilera kilkukrotnie zapowiadała, że po nowym roku zacznie szukać kolejnej produkcji filmowej w której mogłaby wziąć udział. Być może w nadchodzącym 2011 roku ponownie zobaczymy piosenkarkę na filmowym planie.
Gala rozdania Złotych Globów: W grudniu zostały ogłoszone oficjalne nominacje do Złotych Globów wśród których znalazł się utwór „Bound To You” wykonywany i stworzony przez Christinę. Na chwilę obecną wiadomo, że piosenkarka pojawi się na uroczystości wręczenia statuetek i być może (czego fani życzą jej z całego serca) jedną zabierze do domu.
Nominacja do Oskara: (?) Swego czasu Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła proponowane utwory do nominacji w kategorii Best Original Song wśród których jest również ballada „Bound To You” Aguilery. Być może piosenka znajdzie się w gronie nominowanych do tej prestiżowej nagrody amerykańskiego przemysłu filmowego. Wówczas wzrosłyby szanse na pojawienie się i występ artystki na rozdaniu Oskarów w lutym.
Kolaboracje: W roku 2011 czeka nas wydanie drugiego singla rapera T.I. „Castle Walls” z albumu „No Mercy”, w którym pojawia się piosenkarka. Wiadomo również o istniejącym i czekającym na opublikowanie wideoklipie do utworu, nagranym zanim raper poszedł do więzienia.

%d bloggers like this: