Bionic

Christina na 11 miejscu notowania Last.FM The Best Of 2010.

Strona Last.Fm, gromadząca fanów muzyki z całego świata, co roku organizuje notowanie The Best Of. Na liście podsumowującej 2010 rok nie mogło zabraknąć Christiny, która 8 czerwca wydała swój 4 studyjny album Bionic. Krążek nie osiągnął komercyjnego sukcesu, ale zyskał uznanie wśród fanów dzięki różnorodności i nowoczesnym brzmieniom, które zaprezentowała artystka.
Współpracę z zespołem Ladytron i Le Tigre, a także z wieloletnią przyjaciółką i kompozytorką Aguilery, Lindą Perry, docenili tworzący owo zestawienie redaktorzy strony.

„Dla stworzenia Bionic, Aguilera zorganizowała drużynę marzeń producentów i kompozytorów – od długoletniej współpracowniczki Lindy Perry i twórcy hitów Tricky’ego Stewarta, po inne muzyczne, odważne wybory, które stały się rozgałęzieniem dla niespodziewanych stylów. Electro punk Peaches i Le Tigre daje o sobie znać w utworze My Girls a figlarność i łobuzerstwo Ladytron z Liverpoolu dostarczono w utworze Birds Of Prey, który słyszymy na wersji deluxe.

Pierwszy singiel z albumu, Not Myself Tonight był strzałem prosto w dziesiątkę by trafić na szczyty listy Aguilery na last.fm, gdyż uzyskał 1.7 miliona scrobli od kwietnia.
Niemniej jednak, ocierający się o pierwszą dziesiątkę, Bionic okazał się być jednym z najważniejszych albumów roku, mimo, że nie powtórzył sukcesu komercyjnego poprzednich albumów Aguilery.”

Lista opiera się na ilości odsłuchań. Łączna ilość w przypadku Christiny wyniosła w tym roku 7 158 762.

Za informacje dziękujemy Stars.

%d bloggers like this: